Топ Новини

Європарламент приносить в жертву Тимошенко заради демократії в Україні

1 вересня 2011 в 11:26
Депутати Європарламенту зійшлися на думці, що угоду між Україною та Європейським союзом про асоціацію необхідно підписати якнайшвидше, незважаючи на арешт екс-прем'єра Юлії Тимошенко.

Депутат ЄП Павло Залевські вчора на вечірньому засіданні ще раз підкреслив, що Брюссель, визначаючи темпи зближення України з ЄС, бере до уваги події, що відбуваються у країні.

«Ми повинні враховувати і політичний контекст при укладанні угоди (про асоціацію) ... Потрібно враховувати і те, що Тимошенко заарештовано. Багато інших впливових політиків також або у в'язниці, або переслідуються. Право в Україні використовується, точніше ним зловживають у політичних цілях. Вчора члени комітету ЄП погодилися з думкою експертів. "Враховуючи нестачу демократії в Україні, найкращим виходом буде якомога більш швидке укладення угоди, адже цей документ містить зобов'язуючі норми про прийняття Україною європейських стандартів», - пояснив колегам на засіданні П.Залевські, пише видання
«Коммерсантъ-Украина».

Його підтримав запрошений на засідання представник Єврокомісії, директор генерального директорату «Торгівля» Руперт Шлегельмільх.

«Хоч ситуація з Тимошенко і не є предметом переговорів, ми погоджуємося, що підписання договору про асоціацію допоможе Україні в тій ситуації, в якій вона перебуває».

Під час подальшого обговорення жоден із депутатів не висловився на користь введення санкцій щодо України.

За підсумками дискусії в Європарламенті якогось формального рішення не приймалося, однак на ньому з порядку денного було фактично знято питання про можливе блокування завершення переговорів між Києвом і Брюсселем.

«Я вважаю, що наступний раунд переговорів про ЗВТ, який відбудеться у вересні, стане останнім», - заявив П.Залевські.

Нагадаємо, вчора після зустрічі з Віктором Януковичем президент Польщі Броніслав Коморовський заявив, що суд над лідером БЮТ Ю.Тимошенко може стати перешкодою на шляху зближення України з Європейським союзом.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...