Єврокомісія: У 2013 може з'явитися зона вільної торгівлі з Україною

14 січня 2011 в 12:26
Європейська комісія вважає, що зона вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною може бути створена вже до 2013 року. Про це заявив представник Єврокомісії, близький до переговорів щодо створення ЗВТ.

Європейська комісія вважає, що зона вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною може бути створена вже до 2013 року. Про це заявив представник Єврокомісії, близький до переговорів щодо створення ЗВТ.

«Для створення глибокої та всебічної зони вільної торгівлі потрібна лише ратифікація Європарламенту та Верховної Ради України.

Таким чином, ця угода зможе набрати чинності у 2013 році», - сказав представник Єврокомісії.

Він зазначив, що це - оптимістичний прогноз, який може здійснитися у разі, якщо сторонам вдасться зберегти нинішній темп переговорного процесу.

За його словами, незважаючи на те, що угода про зону вільної торгівлі є частиною угоди про асоціацію, вона зможе набрати чинності відразу після ратифікації угоди про асоціацію Європарламентом, не чекаючи ратифікації країнами-членами Європейського Союзу.

Представник Єврокомісії також зазначив, що європейська сторона стурбована ситуацією з бізнес-кліматом в Україні. «Необхідно вирішити проблеми митниці, захисту інвесторів, корупції», - зазначив чиновник.

Нагадаємо, 22 листопада Україна і ЄС домовилися про план дій, які Україна повинна виконати для введення безвізового режиму короткострокових поїздок для своїх громадян. У листопаді за результатами 14 саміту «Україна - ЄС» у Брюсселі сторони висловили надію на завершення переговорів щодо угоди про асоціацію та створення зони вільної торгівлі в 2011 році.

Слід зазначити, що Україна і ЄС почали переговори про нову базову угоду ще в березні 2007 року, а переговори про створення зони вільної торгівлі у лютому 2008 року.

За матеріалами УНІАН

Теги Політика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...