Єврокомісія стурбована порушенням Угорщиною європейського законодавства

11 січня 2012 в 13:57
Єврокомісія може розпочати процедуру щодо Угорщини за порушення законодавства ЄС при внесенні змін до Конституції.
vengr_hungary_parlament.jpg
Ольга Дегтяренко

У заяві Єврокомісії наголошується, що 30 грудня парламент Угорщини прийняв кілька законів, тексти яких було передано Єврокомісії 10 днів тому. На сьогодні робота над аналізом відповідності цих законів, у тому числі нової редакції Конституції, законодавству Європейського Союзу перебуває на фінальній стадії.

Стурбованість Єврокомісії стосується питань незалежності Центрального банку Угорщини, вимог щодо обов'язкової відставки суддів і прокурорів у віці 62 років замість 70, а також незалежності національного органу влади із захисту персональних даних.

«Служби Єврокомісії завершать юридичний аналіз у найближчі дні. Це дасть можливість комісії, на підставі солідної юридичної оцінки, схвалити належні рішення на наступному засіданні 17 січня», - наголошується в заяві Єврокомісії.

Єврокомісія відзначила готовність використовувати свої повноваження для забезпечення верховенства права, включаючи повагу до свободи ЗМІ, демократичних принципів і фундаментальних прав, зазначивши при цьому, що найшвидшим шляхом вирішення проблем, які викликають стурбованість Єврокомісії, було б схвалення відповідних рішень місцевою владою.

Нагадаємо, що МВФ фактично заморозив співпрацю з Угорщиною, що зазнає фінансових труднощів через втрату Національним банком незалежності.

Нова Конституція Угорщини, яка дає правому уряду прем'єр-міністра Віктора Орбана широкі повноваження, вже викликала критику в Європі.

Між тим Будапешт вже сигналізував готовність до компромісу. «Ми готові змінити закони, якщо це буде необхідно», - заявив глава угорського зовнішньополітичного відомства Янош Мартон в листі Єврокомісії та країнам Євросоюзу. Направлене ще 6 січня послання МЗС Угорщини оприлюднив 10 січня.
 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...