Єврокомісія 18 країнам ЄС пригрозила судом

30 вересня 2011 в 09:06
Єврокомісія має намір подати до суду на 18 держав Євросоюзу за невиконання ними умов так званого «третього енергетичного пакету», який мав допомогти країнам лібералізувати газовий ринок.

Аналогічні кроки буде зроблено Єврокомісією стосовно 17 країн Євросоюзу щодо електричного ринку.

Великобританії, Франції та Іспанії загрожують розгляду і по газовому, і електричному ринку, а до Німеччини, Італії та Польщі питань немає.

Нагадаємо, відповідно до «третього енергопакету», спрямованого на розвиток конкуренції на енергетичних ринках, видобувні компанії не можуть одночасно володіти розподільними і транспортними мережами. У ЄС ухвалили вказаний пакет у 2009 році в надії знизити залежність від «Газпрому», який забезпечує понад чверть постачань газу до Європи. У свою чергу, у концерні виступали проти прийняття пакету.

29 вересня в Єврокомісії висловили сумніви в тому, що ЄС до 2014 року вдасться створити єдиний газовий і електричний ринки. Серйозним ускладненням в ЄС вважають те, що законодавства багатьох учасників Євросоюзу досі не адаптовано до норм «третього пакету».

27 вересня Єврокомісія ініціювала проведення обшуків в офісах дочірніх і залежних компаній «Газпрому» у низці країн Центральної і Східної Європи, а також кількох покупців газу у концерну (польську PGNiG, німецькі EON Ruhrgas і RWE) за підозрою у порушенні антимонопольного законодавства. У свою чергу, у концерні відкинули ці підозри і пообіцяли надати владі ЄС всю необхідну підтримку у розслідуванні.

 

За матеріалами: Лента.ру , УНІАН ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...