Топ Новини

Єврочиновники вважають, що чесних виборів в Україні недостатньо для підписання угоди про асоціацію

15 жовтня 2012 в 08:32
Європейські посли вважають, що Україні для підписання угоди про асоціацію з ЄС недостатньо провести чесні вибори до Ради.
euroflag_.jpg
kmu.gov.ua

Посли країн «Веймарського трикутника» зазначають, що проведення чесних і справедливих парламентських виборів в Україні не стане основною і єдиною умовою, яка відкриє шлях до підписання Угоди про використання про асоціацію з Євросоюзом.

«В цілому, якщо говорити про майбутнє угоди про асоціацію, то чесні і справедливі вибори є важливою умовою, можливо, не достатньою, але необхідною для подальшого підписання угоди», - сказав посол Німеччини Крістоф Вайль в ході дискусії «Головні виклики євроінтеграції України напередодні парламентських виборів» в Інституті світової політики в понеділок, 15 жовтня.

За його словами, як для ЄС, так і для Берліна буде важлива оцінка міжнародних спостерігачів після проведення цих виборів.

- Євросоюз не бачить передумов для підписання угоди про асоціацію з Україною

Посол Франції Ален Ремі нагадав, що представники ЄС вже неодноразово висловлювали свою стурбованість щодо ситуації в Україні, в тому числі з приводу справедливого правосуддя. «Чітко висловлювалася стурбованість з приводу того, як в Україні проводиться правосуддя», - зазначив дипломат.

За його словами, ЄС очікує прогресу від України у цих напрямках. «Це (чесні вибори - ред.) не буде ключовим моментом оцінки, однак це буде важливий крок на цьому шляху», - підкреслив посол Франції.

У свою чергу посол Польщі в Україні Генрік Литвин додав, що демократичні вибори важливі для подальшого діалогу з ЄС, однак це не означає автоматичне підписання документа. «Після позитивної оцінки ми повертаємося до діалогу і домовляємося про інші деталі», - сказав він і додав, що є низка умов, які необхідні для того, щоб відкрити шлях до підписання угоди про асоціацію.

«Хід діалогу з приводу євроінтеграції залежить, насамперед, від детермінації і активності української сторони», - сказав Литвин.

- Європарламент рекомендував ратифікувати угоду про асоціацію тільки після виконання Україною всіх умов

Парламентські вибори в Україні повинні пройти 28 жовтня.

Нагадаємо, 30 березня 2012 глави делегацій на переговорах України і Європейського союзу парафували Угоду про асоціацію, включаючи поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі. 19 липня представниками України і Європейської комісії в Брюсселі було парафовано текст угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС, який є невід'ємною частиною угоди про асоціацію.

Однак у Європі сумніваються в готовності України до угоди. Зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт за підсумками зустрічі з послом Швеції в Україні 12 червня в Стокгольмі написав у своєму блозі, що євроінтеграцію України зупинено, і подальший розвиток подій залежить від керівництва країни та ключ до розв'язання цієї ситуації в руках української влади.

Українська ж влада вважає, що країна семимильними кроками рухається в Європу. Зокрема, за словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, «темп просування України на шляху євроінтеграції не сповільнився, а — навпаки — прискорився»
.

Читайте також:

Янукович розповів про підготовку до ратифікації угоди про асоціацію з ЄС: робота продовжується

Європейські спостерігачі відзначили використання адмінресурсу на парламентських виборах

Генсек Ради Європи впевнений, що якщо Янукович не виконає рішення Євросуду, у нього будуть «справжні проблеми»

Рада Європи стурбована перспективою міжнародної ізоляції України

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...