Топ Новини

Євразійський Союз рухатиметься в напрямку скоригованої моделі соцтабору

1 грудня 2011 в 10:08
Досвід Євросоюзу став джерелом ідей щодо форми для процесу побудови Євразійського Союзу. А що стосується змісту, в архітекторів ЄАС є два основні джерела натхнення: Радянський Союз і Соціалістична співдружність (СС), інституйована у Варшавському договорі та Раді економічної взаємодопомоги.
tamojenniy_tamozhenniy_souz.jpg
ZN.UA

 

Про це в своїй статті для ZN.UA пише Сергій Немирич. «Певна річ, модель Радянського Союзу, як звична і зрозуміла, федеральна за формою й унітарна за змістом структура, у принципі, Москву більше влаштовує. Однак для її реалізації необхідно ліквідувати нинішні місцеві еліти», - відзначає автор.
 
Тому, за його словами, Євразійський Союз рухатиметься в напрямку скоригованої моделі соцтабору. Суть цієї корекції в тому, що коли сенсом існування СС були ідеологічні і стратегічні резони, то сенс ЄАС полягає в одержанні економічних вигод, специфічному російсь­кому неоімперіалізмі.
 
С. Немирич також вважає, що ЕАС обіцяє бути досить скандальним проектом: «супе­речності між реальними інтересами учасників призводитимуть до постійних перепалок, щоправда, не завжди публічних. Багато в чому силовий характер формування Євразійського Союзу також визначає його майбутню долю. Послаблення залізних обій­мів Москви, яке колись станеться, призведе до чергового «розлучення» «навіки з’єднаних» республік і «розривання зв’язків по живому».
 
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Сергія Немирича «Із Союзу в Союз».

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...