ЄС планує суттєво підвищити клас віз, які видаються українцям

20 грудня 2011 в 08:02
За підсумками минулого саміту Україна-ЄС, який пройшов у понеділок, 19 грудня, президент Віктор Янукович заявив, що Київ домовився про пом'якшення візового режиму для в'їзду українців до країн Євросоюзу. Однак співрозмовники у перемовних групах поспішили уточнити, що глава держави дещо випередив події: вчора були узгоджені ключові політичні положення нового договору, але сам його текст поки що не готовий до підписання.
Zagranpassport_visa__18.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

«Угоду про візову лібералізацію буде укладено дуже скоро — думаю, на початку січня», — заявив «Коммерсант-Украина» один з європейських дипломатів.

Даний договір має істотно підвищити клас шенгенських віз, що видаються українцям. Так, у діючій угоді між Україною і Євросоюзом декларується, що громадянам, які часто відвідують країни ЄС, повинні видаватися багаторазові візи терміном «до року», а для окремих категорій — «до п'яти років».

Зараз багато європейських консульств користуються нечіткістю формулювання і видають мультивізи на короткий термін — на місяць, а то й на кілька днів, тим самим змушуючи українців знову звертатися за візою перед кожною наступною поїздкою. У новому договорі визначення термінів буде уточнено, і з'являться слова «рік» і «п'ять років» відповідно.

Збільшиться також кількість безкоштовних віз, які видаються країнами ЄС. Від візового збору будуть звільнені представники недержавних структур, будь-яких професійних об'єднань і релігійних організацій.

За інформацією джерел, в ході перемовин українська сторона вимагала від ЄС також скасувати оплату вартості послуг візових центрів — комерційних посередників при консульствах — для малозабезпечених громадян, наприклад, пенсіонерів. Цього досягти не вдалося, визнав у бесіді з виданням високопоставлений український дипломат: «Європейські партнери пояснили нам, що це дуже важко реалізувати. Але ми домовилися про інше поліпшення: ЄС скасовує оплату за терміновість оформлення візи (у низці консульств оплачується за подвійним тарифом — ред.)».

Слід зазначити, що вищеописані зміни не набудуть чинності відразу після підписання змін до угоди про лібералізацію візового режиму, оскільки узгоджений договір належить ратифікувати парламентам країн-членів ЄС. Як правило, цей процес займає близько двох років.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...