Експертне опитування Центру Разумкова: Україна - маловпливова держава у пошуках місця

16 грудня 2011 в 14:18
Україна, скоріше за все, – маловпливова європейська держава, що перебуває в пошуках свого місця у світі. З такою характеристикою згодні або частково згодні 75% опитаних Центром Разумкова українських експертів.
flag_babushka_den_nezavisimosti_2010-24_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Водночас, значна частка експертів характеризують Україну або як державу «буферної зони» між Європою та Азією (64%), або як країну, що перебуває під впливом Росії (63%), або як невпливову країна «третього світу» з невизначеною зовнішньою політикою (49%).

Сьогодні Україна не має надійних зовнішніх гарантій незалежності, суверенітету та територіальної цілісності. Таку думку поділяють більшість (65,7%) респондентів.

Найбільш важливими для України є відносини з Росією, США, Польщею, Німеччиною, Китаєм. У такій послідовності експерти відзначили п’ятірку найбільш пріоритетних країн-партнерів.

У сфері зовнішньої політики пріоритетним є європейський напрям (відносини з країнами ЄС). З такою думкою найчастіше погоджуються  представники експертних кіл України. Також, на їх думку, важливим є розвиток контактів з державами СНД, країнами Північної Америки та Азійсько-Тихоокеанського регіону.

Нинішні відносини України з ЄС, РФ та США є нестабільними. Таку позицію поділяють більшість респондентів. При цьому, слід звернути увагу на той факт, що експерти

оцінюють контакти України з Індією, Китаєм, Бразілією переважно як «добрі».

Експертне опитування проведене Центром Разумкова з 16 по 30 листопада 2011 року Опитано 102 експерти – народні депутати України, представники центральних і регіональних органів виконавчої влади, державних і неурядових дослідницьких структур, вищих закладів освіти у Києві та регіонах України, ЗМІ.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...