Топ Новини

Експертне опитування: Справа проти Тимошенко є проявом політичних репресій

13 липня 2011 в 10:40
Кримінальна справа, порушена проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, є проявом політичних репресій і вибіркового правосуддя. Про це свідчать результати експертного опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.
web_065.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Зокрема, 40 із 52 експертів, які брали участь в опитуванні, назвали справу Ю.Тимошенко політичними репресіями та вибірковим правосуддям. Четверо експертів вважають цю справу поєднанням правосуддя з усуненням політичного противника.

Жоден з експертів не назвав справу Ю.Тимошенко проявом справжнього правосуддя і доказом того, що в Україні «закон один для всіх».

На думку 35 експертів, судовий процес над Ю.Тимошенко призведе до знищення системи правосуддя, падіння довіри громадян до судової системи. 16 експертів впевнені, що процес не буде мати істотних наслідків для системи правосуддя, і лише один експерт вважає, що процес зміцнить систему правосуддя в Україні.

Більшість (28 експертів) переконані, що для партії «Батьківщина» процес над Ю.Тимошенко не матиме суттєвих наслідків, тоді як 21 експерт висловив переконання, що це призведе до зростання виборчого рейтингу партії.

Для Партії регіонів судовий процес над Ю.Тимошенко також істотних наслідків не матиме, вважають 33 з 52 експертів. У той же час 17 експертів не виключають, що в результаті судового процесу над опонентом Партія регіонів втратить виборчий рейтинг.

Більшість експертів також вважають, що в результаті кримінального переслідування Ю.Тимошенко в Україні будуть зміцнюватися авторитарні тенденції в суспільстві і буде погіршуватися міжнародний рейтинг країни.

Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва проводив експертне опитування «Справа Юлії Тимошенко: оцінка та наслідки» з 6 по 11 липня. Усього було опитано 52 експертів.

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...