Топ Новини

Експерти радять ЄС «провчити» українську владу, підписавши спочатку угоду про асоціацію з Молдовою і Грузією

16 листопада 2012 в 22:31
Якщо Молдова і Грузія отримають цей документ раніше України, це ще більше підірве легітимність внутрішньої і зовнішньої політики чинної української влади і відкриє простір можливостей для змін.
eurosouz euroflag 7362211494_c1a9ce1f7e_z.jpg
Europen Parliament/P.Naj-Oleari

Після парламентських виборів в Україні, що пройшли з відвертими порушеннями виборчого процесу, відносини Брюсселя з Києвом опинилися в глухому куті. Фактично мова йде про те, що Україна не виконала одну з важливих передумов до підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Однак Євросоюзу не слід чекати, поки українська влада створить умови для підписання Угоди, і зволікати з іншими країнами Східного партнерства тільки тому, що Україна була першою країною, з якою переговори розпочаті і завершені.

На думку експертів, ЄС потрібно підписати і ратифікувати угоди про асоціацію з Молдовою і Грузією відразу ж, як тільки переговори з цими країнами будуть завершені, і не чекати, поки влада України виконає всі необхідні умови.

Про це в своїй статті для ZN.UA пишуть кандидат історичних і політичних наук, викладач кафедри політології «Києво-Могилянської академії» Андреас Умланд та Ірина Солоненко з Європейського університету Віадріна (Франкфурт-на-Одері).

Молдова і Грузія випередили Україну в рейтингу євроінтеграції


"Якщо Молдова і Грузія отримають цей документ раніше України, це ще більше підірве легітимність внутрішньої і зовнішньої політики чинної української влади і відкриє простір можливостей для змін", - пишуть Умланд і Солоненко.

Підписавши з Молдовою і Грузією угоди, ЄС таким чином вб'є двох зайців одразу, вважають експерти.

По-перше Євросоюз покаже, що проголошений ним принцип «більше за більше» (чим більше поваги до спільних цінностей та політичної волі до здійснення реформ демонструє країна, тим на більшу підтримку з боку ЄС вона може розраховувати) застосовується не тільки на словах, але й на практиці.

По-друге, асоціація ЄС з Молдовою і Грузією стане важливим подразником для української влади та інструментом тиску на неї з боку проєвропейської частини політиків і суспільства.

Що стосується Грузії, безумовно, її новий уряд ще має продемонструвати повагу до європейських цінностей на практиці і готовність до реформ, уточнюють експерти.

Докладніше читайте в статті "План «Б» для Брюсселя" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Читайте також:

Міністри закордонних справ ЄС відклали ухвалення рішення по Україні


У ЄС замислюються про санкції до України за прикладом «списку Магнітського»

У США більше не вважають Україну демократичною державою


В ЄС сумніваються, що склад парламенту відбиває справжню волю українських виборців


Меркель не бачить можливості підписати Угоду про асоціацію ЄС з Україною


Російський МЗС відповів США на «список Магнітського» в стилі «а у вас негрів б'ють»

 

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...