Експерт: Жоден спеціальний антикорупційний закон в Україні не діє

14 січня 2011 в 15:46
Наразі жоден спеціальний антикорупційний закон в Україні не діє. Про це в статті для «ДТ. Україна» пише доктор юридичних наук Микола Хавронюк.

Автор нагадує, що в законі від 21 грудня 2010 року «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо запобігання та протидії корупції» не вказано, що із втратою чинності цими законами поновлюється дія закону «Про боротьбу з корупцією».

Крім того, експерт вказує, що у проекті закону «Про нормативно-правові акти», який був прийнятий 1 жовтня 2008 року як закон (згодом народні депутати не змогли подолати вето президента на цей закон), жодних випадків «поновлення» чинності законів також не передбачено.

«Тому слід вважати, що з визнанням 5 січня 2011 року таким, що втратив чинність, закону «Про засади запобігання та протидії корупції», закон «Про боротьбу з корупцією» від 5 жовтня 1995 року свою дію не поновив. Отже, починаючи з 5 січня 2011 року, жоден спеціальний антикорупційний закон в Україні не діє», - пише Хавронюк.

Крім того, за його словами, починаючи з 1 січня 2011 року, закон «Про боротьбу з корупцією» є нечинним, а притягнення будь-кого до відповідальності за цим законом є прямим порушенням вимог статті 58 Конституції України: ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визнавалися законом як правопорушення.

«Слід також мати на увазі, що всі порушені за цим законом адміністративні справи мають бути закриті через скасування акта, який встановлює відповідальність (пункт 6 статті 247, статті 284 КУпАП)». – зазначає експерт.

Детальніше читайте в статті «Доборолися...» в свіжому номері «ДТ. Україна».

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...