Топ Новини

Екс-суддя Страсбурзького суду упевнений, що Європейський суд виправдає Луценка й Тимошенко

29 лютого 2012 в 15:08
Колишній суддя Страсбурзького суду упевнений, що у справах Тимошенко й Луценка будуть знайдені порушення. Далі будуть санкції, зокрема вони застосовуватимуться і до тих, хто брав участь у цих справах.
tymoshenko_lucenko_.jpg
tymoshenko.ua

Європейський суд із прав людини, швидше за все, ухвалить рішення, яким зобов’яже Україну звільнити колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка. Таку думку висловив суддя Страсбурзького суду у 1997-2008 роках Володимир Буткевич.

«Суд у Страсбурзі не дозволить жодній державі, щоб вона не дотримувалася хоча б мінімальних стандартів. У цій справі, як і в справі Юлії Тимошенко, я чую, коли кажуть, мовляв, у нас таке законодавство, і вони всі нібито співчувають, але наголошують, що мають дотримуватися закону. Після того як ми ратифікували Європейську конвенцію (з прав людини) й вона стала частиною нашого законодавства, після того як ми ухвалили закон про виконання рішень Європейського суду – ці відмовки не є аргументами», – зазначив Володимир Буткевич.

У відповідь на запитання щодо можливої реакції європейських інституцій на визнання Страсбурзьким судом справ Луценка й Тимошенко політично вмотивованими, він зазначив, що «Парламентська асамблея Ради Європи чекає на рішення суду».

«Вони не хочуть випереджати суд, не хочуть ухвалювати якісь рішення, які могли б вплинути на суд. Я не сумніваюся, що у справах Тимошенко й Луценка будуть знайдені порушення. Далі будуть санкції. І якщо у нас думають, що санкції – це так, просто зобов’яжуть національний суд переглянути рішення у справах і все, то це не так, тому що санкції будуть серйозніші, зокрема вони застосовуватимуться і до тих, хто брав участь у цих справах», – наголосив Володимир Буткевич.

Як повідомлялося, 27 лютого Печерський райсуд Києва засудив екс-главу МВС Луценка до 4 років позбавлення волі з конфіскацією особистого майна. Також суд своїм рішенням позбавив Луценка першого рангу державного службовця і заборонив обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими та організаційно-виконавчими функціями підприємств, організацій та установ усіх форм власності, протягом двох років.

Крім того, суд дійшов висновку про необхідність стягнути з Луценка на користь МВС України більше 643 тис. грн у якості компенсації за незаконне святкування Дня міліції в палаці «Україна» у 2008-2009 роках. Захист Луценка має намір оскаржити вирок.

Згідно з рішенням суду, Луценко перебуватиме у в'язниці 2 роки і 10 місяців, оскільки термін покарання враховує знаходження екс-міністра під арештом у СІЗО протягом 1 року і 2 місяців — у відбування терміну покарання входить і цей період.

Читайте також:

Європейський суд з прав людини 17 квітня розгляне скаргу Луценка на арешт

У будинку американського адвоката Луценка і Тимошенко спалахнула пожежа за «дивних обставин»

Луценка в колонії можуть убити, — правозахисник

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...