Топ Новини

Екс-прем'єра Греції хотіли вбити через російський газ

15 березня 2012 в 09:44
Російські розвідувальні служби передали грецькій поліції документи, що свідчать про намір певних осіб повалити або навіть вбити Караманліса. Передбачається, що основною метою зловмисників було припинення будівництва газопроводу «Південний потік».
kostas_karamanlis.jpg
dw.de

Прокуратура Греції завела кримінальну справу проти групи невстановлених осіб, підозрюваних у намірі усунути від влади або ліквідувати екс-прем'єра Костаса Караманліса, щоб таким чином запобігти зміцненню зв'язків між Росією та Грецією в енергетичній сфері, передає Reuters.

Розслідування змови проти екс-прем'єра почалося після того, як поліція отримала від російських спецслужб документи, які побічно свідчать про намір певних осіб скинути, або навіть вбити Караманліса.

В ході розслідування було опитано представників грецьких спецслужб, охорону Караманліса, а також місцеву поліцію. Прокуратурі належить з'ясувати, хто є організатором змови. Метою змовників, як вважають у грецькій прокуратурі, було зірвати угоди між Грецією і Росією про будівництво ділянки газопроводу «Південний потік».

Костас Караманліс не коментує ці повідомлення. Після поразки на виборах в 2009 році він пішов з політики і не спілкується з пресою.

Кілька місяців тому у пресі з'явилися повідомлення про те, що якась країна-союзник Греції намагалася руками своїх спецслужб скинути або навіть вбити Караманліса після того, як той уклав енергетичні угоди з Росією. Про ймовірну змову прем'єру повідомили російські спецслужби.

«Південний потік» планувався як альтернативний шлях доставки російського газу в обхід України споживачам в ЄС і сприймався як суперник газопроводу «Набукко», яким мав транспортуватися газ із Середньої Азії в Європу.

Нагадаємо, Караманліс обіймав пост прем'єр-міністра Греції протягом двох термінів з 2004 по 2009р. В ході дострокових виборів у 2009р., ініційованих самим Караманлісом, його партія «Нова демократія» зазнала нищівної поразки, після чого екс-прем'єр пішов з політики.

Саме при ньому Греція підписала міжурядову угоду про приєднання до проекту будівництва газопроводу «Південний потік». Документ тоді завізували екс-глава міністерства промисловості й енергетики РФ Віктор Христенко і колишній міністр розвитку Греції Хрістос Фоліас.

Читайте також:

«Газпром» заявляє, що не відмовиться від «Південного потоку», навіть отримавши українську ГТС


В ЄС запевнили Україну, що «Південний потік» лобіювати не мають наміру

Путін пропонує Європі створити «єдиний енергокомплекс». Без України

За матеріалами: , Эхо Москвы ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...