Топ Новини

Екс-посол США запропонував ЄС підписати асоціацію з Україною і відразу ввести санкції

31 березня 2013 в 12:00

Джон Гербст присвятив свою колонку в The New York Times проблемі репресій опозиції в Україні і запропонував Європі прийняти український аналог "закону Магнітського".

Free Юлия Тимошенко
Екс-посол США пропонує налякати чиновників, причетних до вироку Тимошенко, персональними санкціями

Євросоюз може запропонувати Україні одночасно з підписанням Угоди про асоціацію ввести санкції щодо чиновників, причетних до ув'язнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко і порушень під час виборів у ВР.

Таку думку висловив колишній посол США в Україні Джон Гербст у своїй колонці в The New York Times, пише "Тиждень".

На думку Гербста, те, що президент Віктор Янукович після саміту Україна-ЄС, висловив готовність розглянути питання про помилування екс-міністра Юрія Луценка, "проте досі демонструє небажання звільнити екс-прем'єра Юлію Тимошенко", створює дилему для ЄС, який зацікавлений у підписанні угоди про асоціацію з Україною.

Дипломат зазначив, що якщо Брюссель відмовиться від асоціації, це стане санкціями для країни "за гріхи адміністрації Януковича". Крім того, за його словами, це може зіграти на руку "меншості, що віддає перевагу Митному союзу".

- США вже склали список українських чиновників "нон грата"

На думку екс-посла США, загроза санкцій щодо осіб, відповідальних за ув'язнення Тимошенко і порушення під час минулих парламентських виборів, сприяти досягненню бажаних для ЄС результатів.

"Чиновники в Україні, які скаржаться на "нав'язування західних цінностей", таких як верховенство права, безумовно, люблять свої рахунки в західних банках і європейські резиденції. Вони люблять відправляти своїх дітей в Оксфорд і Сорбонну" - пише він.

На думку Гербста, загроза позбавити їх цього може привести до двох наслідків.

"По-перше: чиновники не захочуть бути причетними до таких дій, як ув'язнення Тимошенко, що може закрити їм дорогу на Захід. По-друге, у деяких впливових людей у таборі Януковича, які не були причетні до репресій проти опозиції, з'являться вагомі причини, щоб або вимагати припинення подібної політику, або дистанціюватися від одіозної адміністрації", - упевнений він.

Гербст вважає, що закон проти українських посадових осіб, подібний прийнятому в США "закону Магнітського" проти російських чиновників, був би дуже ефективним.

"ЄС може почати розробляти таке законодавство і домагатися його прийняття разом з підписанням Угоди про асоціацію", - порадив дипломат.

На його переконання, використовуючи ці два інструменти - Угоду про асоціацію і закон, подібний "акту Магнітського", ЄС зможе економічно і політично зблизитися з Україною і сприяти реформам у країні.

"Українці будуть вітати економічні можливості і покарання для корумпованих лідерів", - упевнений Гербст.

Читайте також:

Азаров упевнений, що непідписання Угоди про асоціацію буде програшем ЄС

Кличко поговорив про санкції до української влади з президентом ПАРЄ

У Європарламенті незадоволені, що ситуація з Тимошенко і Луценком досі не покращилася

Колишні посли США в Україні закликали нового голову Держдепу не зустрічатися з Януковичем

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...