Топ Новини

Екс-омбудсмен Карпачова вважає Тимошенко політв'язнем

12 жовтня 2012 в 09:10
За критеріями ПАРЄ Тимошенко є політичною ув'язненою, впевнена Карпачова. У самому ПАРЄ мають намір вивчити, чи є Тимошенко і Луценко політв'язнями.
tymoshenko_.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Екс-прем'єра Юлію Тимошенко має бути визнано політичною ув'язненою за трьома позиціями, визначеними Парламентською асамблеєю Ради Європи, вважає колишній уповноважений Верховної Ради України з прав людини Ніна Карпачова.

«Я вітаю позицію ПАРЄ щодо визначення терміну політв'язень. Це є надзвичайно важливим і, принаймні, за трьома позиціями пані Тимошенко може бути визнана політв'язнем з точки зору визначення, яке дала Рада Європи, на мою думку», - сказала вона в ефірі «Радіо свобода».

Як повідомлялося, у Парламентській асамблеї ради Європи (ПАРЄ) мають намір проаналізувати ситуацію з судовими справами екс-прем'єр міністра Юлії Тимошенко і екс-глави Міністерства внутрішніх справ Юрія Луценка і визначити, чи є вони політичними в'язнями.

- ПАРЄ дала чітке визначення поняттю «політв'язень»

«Тепер ми у відповідності з прийнятим в ПАРЄ рішенням (резолюція ПАРЄ щодо України) повинні дуже чітко проаналізувати ситуацію у світлі цієї резолюції. Ми не хочемо приймати суто політичне рішення, нам потрібен також юридичний аналіз», - розповіла співдоповідачка ПАРЄ щодо України Маіліс Репс 8 жовтня.

Печерський районний суд Києва 11 жовтня 2011 року засудив Ю.Тимошенко до 7 років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів з Росією в 2009-му році.

Термін повноважень Карпачової на посаді омбудсмена завершився 8 лютого 2012 року; вона займала цей пост з 1998 року. 24 квітня Верховна Рада обрала нового омбудсмена Валерію Лутковську, яка займала пост урядового уповноваженого у Європейському суді з прав людини. Вона вступила на посаду після прийняття присяги 27 квітня.

Читайте також:

У ПАРЄ вважають, що Тимошенко допоможе тільки амністія

У ПАРЄ вважають, що в Україні ще менше демократії, ніж в Росії

За матеріалами: Інтерфакс-Україна , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...