Екс-міністр юстиції: Жоден президентський режим в Україні не виявився ефективним

8 червня 2012 в 15:12
Оніщук запропонував перехід до двопалатності й істотне звуження повноважень інституту президента.
onishuk.jpg
glavred.info

Президентські або змішані форми правління в Україні себе не виправдали - жоден президентський режим не виявився ефективним. Таку думку з своїй статті для «Дзеркала тижня. Україна» «Конституційна модернізація: шанс до прогресу або стагнація?» висловив доктор юридичних наук, міністр юстиції 2007-2010 років Микола Оніщук.

На думку автора, конституційний процес має бути зосереджений на роботі в декількох важливих напрямках. Серед них - ліквідація дуалізму держави, розриву між нормативним конституційним порядком і реальною моделлю відправлення влади.

«Головною метою на цьому напрямі має стати інституційний поділ влади на автономні гілки, що забезпечують стримування і противаги, створення запобігання проти виділення окремого органу як домінуючого», зазначив Оніщук.

Автор підкреслив, що в Україні президент завжди тяжів до верховенства над іншими інститутами.

«Мінімізувати цей синдром потрібно через звернення до моделей парламентського правління. Саме парламентаризація владних відносин може нівелювати різні гібридні пострадянські управлінські вертикалі і примусити політичні еліти й інститути виробляти ефективні горизонтальні конфігурації, по суті - договірні взаємини», - йдеться в статті.

Крім того, на думку Оніщука, реформована Верховна Рада повинна мати більше впливу на діяльність органів виконавчої влади, і насамперед - уряду. «А це передбачає, щонайменше, перехід до двопалатності і консигнатури, істотне звуження повноважень (якщо не ліквідації) інституту президента», - підкреслив він.

Детальніше читайте в матеріалі «Конституційна модернізація: шанс до прогресу або стагнація?» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Читайте також:

У Януковича планують модернізувати Конституцію в два етапи


Кравчук прогнозує зміни в Конституції до 2014 року


Оніщук констатує правове ослаблення всіх політичних інститутів в Україні


Оніщук: Верховна Рада перестає бути представницьким інститутом

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...