Екс-кандидата в президенти Білорусі Некляєва висунули на Нобелівську премію

3 лютого 2012 в 16:39
Одного із засуджених екс-кандидатів у президенти Білорусі Володимира Некляєва висунули на Нобелівську премію з літератури.

Білоруське відділення ПЕН-центру (міжнародної організації письменників) направило в Стокгольм заявку з пропозицією номінувати засудженого екс-кандидата в президенти Білорусі, поета Володимира Некляєва на Нобелівську премію з літератури.

Голова білоруського ПЕН-центру Андрій Хаданович розповів, що всі документи, необхідні для внесення імені Володимира Некляєва до списку номінантів на найвищу нагороду, яка присуджується Шведською академією, передані адресату відповідно до визначеної процедури: «Рішення висунути Володимира Некляєва було прийнято ще в минулому році, в лютому. Однак, крім вирішення, існує ще чітка процедура висування. І оскільки в минулому році зі зрозумілих причин ми зробили це вже після «дедлайну», то зараз отримали фору в 11 місяців, щоб встигнути завершити всі процедури до кінця січня цього року. Що і було зроблено».

Поет, лідер громадянської кампанії "Говори правду!" Володимир Некляєв - екс-кандидат у президенти Білорусії. 19 грудня 2010, ще до початку акції опозиції проти фальсифікації підсумків голосування, був затриманий і два місяці провів у слідчому ізоляторі КДБ.

Згодом був переведений під домашній арешт, а в травні 2011 суд засудив Некляєва до двох років позбавлення волі з відстрочкою вироку на два роки.

Після звільнення з ізолятора Володимир Некляєв був удостоєний низки літературних нагород як у Білорусії, так і за її межами: премії «Курта Тухольського» Шведського ПЕН-центру, Великої премії «Бієнале поетів» Московського міжнародного фестивалю, премії імені Василя Бикова «За свободу думки» , Білоруської літературної премії «Гліняны Вялес» та інших.

Читайте також

Екс-кандидати в президенти Білорусі Статкевич і Усс засуджені на 6 і 5,5 років


Некляєв: Мягкий вирок став можливий завдяки США і Євросоюзу

У Білорусі винесли вирок двом екс-кандидатам у президенти

Екс-кандидату в президенти Білорусі Некляєву заборонили підходити до вікон

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...