Топ Новини

Двох шпигунів КНДР в Україні посадили на вісім років

8 червня 2012 в 07:10
Північнокорейських шпигунів брали у Дніпропетровську на місці злочину, коли вони фотографували докторські і кандидатські дисертації з грифом «Таємно». Наукові роботи були присвячені новим прогресивним технологіям ракетних комплексів. Таємні матеріали, за словами слідчих, дозволили б збільшити радіус дії і дальність північнокорейських ядерних ракет аж до території США.

До 16 років позбавлення волі на двох засуджені громадяни Північної Кореї Рю Сонгчель і Лі Тхекіль, співробітники торгпредства КНДР у Білорусі. Їх викрили в Україні співробітники СБУ при спробі отримати доступ до відомостей, що містять державну таємницю. Про це «Сегодня» повідомили у Генпрокуратурі України.

«Прибувши до Дніпропетровська з Мінська, діючи за попередньою змовою, Сонгчель і Тхекіль намагалися завербувати представника КБ «Південне». Їх цікавили таємні дані, що стосуються обладнання ракетно-космічної техніки, зокрема, паливних систем літальних апаратів», - сказав високопоставлений прокурор ГПУ.

Про контакт з іноземцями КБ «Південне» повідомило УСБУ. Там розробили оперативну комбінацію, підсумком якої стало так зване «контрольоване постачання» в одному з дніпропетровських гаражів. Шпигунів брали на гарячому, коли вони фотографували докторські і кандидатські дисертації з грифом "Таємно". Наукові роботи були присвячені новим прогресивним технологіям ракетних комплексів, космічних літальних апаратів, рідинних двигунів, систем постачання ракетного палива, інших ноу-хау. Офіційно в СБУ цю справу не коментують.

Засудивши обвинувачених до 8 років кожного, суд врахував обтяжуючу обставину - розголошення інформації завдало б великої шкоди нацбезпеці України, а ракетно-космічна галузь КНДР отримала б доступ до технологій, заснованих на досягненнях українських ракетників, і значно розширила свої стратегічні можливості. Таємниці, за якими полювали торгпреди, за словами слідчих, дозволили б збільшити радіус дії і дальність північнокорейських ядерних ракет аж до території США.

Сонгчеля і Тхекіля утримували під вартою у Відділі забезпечення досудового слідства у Києві (СІЗО СБУ). Рю ділив камеру з Сергієм Щербиною, фігурантом у справі «Родовід-Банку» (інкримінують збитки в особливо великих розмірах і присвоєння 45 млн грн). Через свого адвоката Олега Поваляєва Щербина повідомив, що іноземцям, які не володіють українською, не надають перекладача, також їм не забезпечили юрзахист. Тому, не виключено, вирок буде оскаржений. Якщо термін залишиться чинним, то будуть просити відбути його на батьківщині. Щоправда, в України і КНДР немає договору про взаємну правову допомогу, який передбачає таку процедуру.

Читайте також:

СБУ назвала головні загрози національній безпеці України


СБУ підозрює академіка НАН України у шпигунстві

Шпигуноманія, наші дні

Турецькі бджолярі звинуватили перелітних птахів у шпигунстві на Ізраїль

КНДР пригрозила знищити офіси південнокорейських ЗМІ, які «неправильно» висвітлюють події

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...