Дуда закликав НАТО серйозно поставитися до ризиків, які несе окупація Криму

Поділитися
Дуда закликав НАТО серйозно поставитися до ризиків, які несе окупація Криму У відносинах з РФ Захід повинен домагатися повернення Криму під юрисдикцію України, вважає Дуда © journalby.com
Президент Польщі підтримав збереження антиросійських санкцій до повного виконання РФ Мінських угод.

Президент Польщі Анджей Дуда заявив, що його країна, як і вся Європа", не хоче "ізоляції Росії і повернення холодної війни". Проте окупація Криму Росією пройшла в порушення міжнародних норм права і є "дуже небезпечним прецедентом", передає агентство PAP.

Він також закликав НАТО серйозно поставитися до ризиків, які несе анексія півострова.

Президент Польщі зазначив, що у відносинах з РФ Захід "повинен домагатися повернення на позиції, які були перед анексією півострова", що має означати повернення Криму під юрисдикцію України.

Дуда підкреслив, що західні санкції відносно РФ повинні зберігатися до повного виконання Кремлем Мінських угод.

"Для партнерства і діалогу необхідна взаємна повага до основ. Санкцій повинні піддаватися всі країни, які порушують міжнародне право", – сказав Дуда під час виступу в Національному прес-клубі у Вашингтоні.

За його словами, щоб підтримувати стосунки з "агресивною іноземною державою", НАТО "повинен бути сильним і безпечним", а це означає, що Північноатлантичний альянс повинен "на власних умовах приймати рішення про питання безпеки" на своїй території.

Раніше президент Польщі Анджей Дуда нагадував, як Росія намагається змінити кордони України і чому це небезпечно. За його словами, лише повне дотримання міжнародних законів усіма країнами може гарантувати стійкий мир у Європі.

Нагадаємо, що також голова МЗС Польщі Вітольд Ващиковський обіцяв змусити ЄС і НАТО пам'ятати про Україну. За його словами, західні об'єднання повинні перейматися не лише проблемами на півдні від Європи, а й на європейському сході. В цей же час, Якуб Логінов у статті для DT.UA писав, що Польща може зробити Румунію своїм головним партнером замість України. Оскільки Бухарест має членство в ЄС і НАТО і економічно надійніший партнер для Варшави, ніж Київ.

Більше про польсько-українські відносини читайте у статті Якуба Логінова "Польща іде угорським шляхом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі