Дуда констатував складності в українсько-польських відносинах через позицію Києва щодо ОУН-УПА

3 лютого в 09:44

Президент Польщі Порошенко просив скасувати закон, що визнає членів ОУН та УПА борцями за незалежність України.

Анджей Дуда
Анджей Дуда вважає, що Україна відчуває складнощі з формуванням національної самосвідомості
journalby.com
Польська сторона не готова погодитися з уславленням Україною історичних осіб, яких вважає злочинцями, заявив президент Польщі Анджей Дуда.

Як повідомляє "Укрінформ", в ефірі польського телеканалу TVP1 президент визнав, що історичне минуле як і раніше впливає на українсько польські відносини.

"Ми маємо право твердо вимагати, щоб була показана історична правда, а історична правда означає абсолютну заборону на уславлення тих, хто був вбивцями", – заявив він.

Польський президент розповів, що просив у президента України Петра Порошенка змінити закон, прийнятий у квітні 2015 року, згідно з яким ОУН і УПА визнаються формуваннями, що боролися за незалежність України і мають право на відповідні почесті.

"Ці питання значною мірою впливають на польсько-українські відносини. Вони не будуть хорошими, поки ці справи не будуть вирішені", – підкреслив він.

Дуда зазначив, що Україна переживає складнощі з формуванням національної самосвідомості. За його словами, в України є свої герої, яких готова визнати і Польща.

"Це ті, хто сьогодні гине на Сході України на захист суверенної, незалежної і вільної України. Це ті, хто загинув, як Небесна Сотня. І це герої, яких ми готові шанувати разом з вами (українцями, – ред.) – герої боротьби за суверенну Україну, яка буде дійсно вільною і незалежною від чужого впливу", – сказав польський лідер.

Читайте також: Майбутнє українсько-польських відносин під питанням через ставлення Києва до УПА – Качинський

Нагадаємо, що 22 липня минулого року Сейм Польщі услід за Сенатом встановив 11 липня днем пам'яті жертв геноциду", здійсненого українськими націоналістами проти громадян Другої Речі Посполитої у 1939-1945 рр..".

У відповідь на рішення Сенату та постанову Сейму Польщі, 8 вересня Верховна Рада ухвалила постанову, в якій засудила "односторонні дії Сенату і Сейму Республіки Польща, спрямовані на перегляд результатів співпраці, які були досягнуті під час конструктивного українсько-польського діалогу за останні десятиліття".

Раніше польський політолог, екс-депутат Європарламенту і Сейму Польщі Павел Коваль у своїй статті для DT.UA писав, що бажання частини політичних кіл України будувати нову ідентичність українського народу навколо ідеології ОУН-УПА і особистості Степана Бандери гарантовано створить Києву проблеми інтеграції до ЄС і НАТО.

Детальніше про складнощі в українсько-польських відносинах читайте у статті Павела Коваля "Потреба уяви, потреба інституцій" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
2 коментаря
  • Тарас Рущак 3 февраля, 14:01 А поляки в замін відмовляються визнавати Армію Крайову формуванням яке боролось за незалежність Польщі? Вони ж теж українське цивільне населення різали. Не дослівно слова Черчіля про поляків після участі останніх в розчленуванні Чехословаваччини- "Який величний цей народ у часи трагедій і бородьби і який ниций у часи своєї величі" /Історія другої світової війни/ Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Чесний Пяниця 3 февраля, 12:57 "історична правда означає абсолютну заборону на уславлення тих, хто був вбивцями" вимагати таке від людей та організацій які діють в часі війни - це маразм. Спершу обєктивно приміряйте на себе свої вимоги і якщо Ви під них підходите то вимагайте від інших. В цій історії є лише одна формула примирення: Вибачаємо - та просимо вибачення. Все інше лише приносить користь ворогам нашого братерства. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...