Другий американський авіаносець Abraham Lincoln увійшов у води Аравійського моря

20 січня 2012 в 10:31
Авіаносець Abraham Lincoln прибув у район Перської затоки, де буде чергувати разом із групою на чолі з авіаносцем Carl Vinson. Наявність двох авіаносців дозволить США впоратися з будь-якою потенційною загрозою в районі.

Друга американська авіаносна ударна група (АУГ) на чолі з авіаносцем Abraham Lincoln увійшла у води Аравійського моря, де вже чергує інша група на чолі з авіаносцем Carl Vinson, передає CNN.

Раніше регіон покинула авіаносна група на чолі з авіаносцем John C.Stennis. Коли стало відомо, що в Аравійському морі його замінять відразу дві авіаносні групи ВМС США, Пентагон оголосив, що наявність двох АУГ в районі Перської затоки не є чимось незвичайним і не пов'язана із загостренням відносин з Іраном.

Джерело у військовому відомстві США підкреслило, що за останні півтора року два авіаносні угруповання перебували тут як мінімум двічі.

Коли John C.Stennis облишив води Аравійського моря, Тегеран вимагав від Вашингтона не відправляти до регіону інший авіаносець. Але глава Пентагону Леон Паннета заявив, що США протягом довгого часу тримали один авіаносець у Перській затоці, а інший - на півночі Аравійського моря, і не мають наміру відмовлятися від цієї практики. За його словами, це дозволить США ефективно впоратися з будь-якою потенційною загрозою в районі.

Наприкінці грудня Тегеран пригрозив перекрити Ормузську протоку, яка є основним морським шляхом для транспортування нафти з Перської затоки. На цей крок влада Ісламської республіки пригрозила піти в тому випадку, якщо США досягнуть санкцій на експорт іранської нафти. У свою чергу, Вашингтон заявив, що не допустить перекриття Ормузської протоки.

23 січня міністри закордонних справ Євросоюзу мають намір провести зустріч, на якій буде обговорюватися заборона на імпорт нафти з Ірану. Нові санкції, на думку ЄС, можуть бути введені у зв'язку тим, що Іран, на думку Євросоюзу, як і раніше не бажає співпрацювати з міжнародним співтовариством з питань, пов'язаних з розвитком атомної програми.
 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...