Топ Новини

Доказом вини згідно з новим КПК є свідчення в суді

13 квітня 2012 в 19:25
В адміністрації президента заявили, що новий КПК передбачає, що будь-які свідчення оцінюються і визначаються як докази лише судом. У зв'язку з цим у правоохоронців просто зникають інструменти для того, щоб взагалі мати якусь мотивацію застосовувати тортури до людини.

Новий Кримінально-процесуальний кодекс передбачає, що свідчення, дані не в суді, не є доказом вини, повідомив радник президента - керівник Головного управління з питань судоустрою адміністрації президента України Андрій Портнов.

"Тепер будь-які свідчення оцінюються і визначаються як докази лише судом. У зв'язку з цим у правоохоронців просто зникають інструменти для того, щоб взагалі мати якусь мотивацію застосовувати тортури до людини. Тому що будь-які свідчення, здобуті не в суді і сказані громадянином не перед судом, взагалі не є доказом", - сказав він 13 квітня в ефірі "Шустер Life".

"Не має сенсу вибивати свідчення в РОВД, не має сенсу в СБУ, інших правоохоронних органах, податкової міліції. Це просто не має ніякого сенсу", - додав Портнов.

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла новий КПК у ніч з 12 на 13 квітня. За прийняття кодексу проголосував 271 народний депутат з 283, зареєстрованих у сесійній залі.
Парламент розглядав у другому читанні КПК чотири дні, починаючи з 10 квітня. Однак якщо 10 і 11 квітня засідання ВР оголошувалися закритими, то пленарне засідання, яке розпочалося о 10.00 12 квітня, завершилося лише 13 квітня близько 4:10 ранку.

Всього в кодекс було внесено понад 3700 поправок.

Президент Віктор Янукович вже заявив, що направить новий КПК міжнародним експертам для повторної експертизи.

В опозиції ж заявили, що мають намір звернутися до Конституційного суду з проханням дати правову оцінку законності прийнятого КПК. На думку фракції, новий закон не відповідає європейським нормативам і конвенції ООН.

Читайте також:

БЮТ оскаржить у Конституційному суді новий КПК


Янукович пообіцяв врахувати висновки міжнародних експертів щодо КПК


В Україні прийнято новий Кримінально-процесуальний кодекс


Депутати затвердили можливість домашнього арешту

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...