Топ Новини

Договір про асоціацію з ЄС у грудні не підпишуть

23 червня 2011 в 06:38
Під час саміту «Україна - ЄС» у грудні цього року відбудеться лише ініціація майбутньої угоди про асоціацію, сам документ Брюссель планує підписати з Києвом влітку 2012 року.
euroflag_evrosojuz_eu_ukr_650-430_znua.jpg
Андрій Товстиженко, DT.UA

До цього часу має бути узгоджено всі принципові пункти цієї угоди: економічний блок, куди входить угода про створення зони вільної торгівлі, блок свободи та безпеки, що стосується безвізового режиму і енергетичний блок питань, пояснила адміністратор департаменту політики Європарламенту Інна Кірш.

Вона пояснила, які питання у відносинах України та ЄС залишаються проблемними. Так, Євросоюз не задовольняють українські квоти у сільському господарстві. Окрім цього для європейців є неприйнятним державне регулювання цін на енергетичному ринку. У свою чергу, в Україні сильне "автомобільне" лобі: «Україну бентежить підхід ЄС в питанні складання машин. Там задіяно багато робочої сили, і в української сторони є побоювання, що всі такі заводи повинні можуть закритися. Тому Україна бореться за компроміс у цій сфері», - зауважила Кірш.

Також Євросоюз чекає від України введення безвізового режиму і, у свою чергу, готовий допомогти проведенню політичних реформ.

Якщо сторони таки дійдуть згоди, то у 2012 році угоду про асоціацію України та ЄС підпишуть, а у 2013 документ спробує ратифікувати Європарламент, а потім ще всі 27 національних парламентів країн-членів ЄС.

З цим також можуть виникнути проблеми: «Наша спільна проблема буде довести національним парламентам, що Україна готова взяти всі зобов'язання на себе», - підкреслила адміністратор департаменту політики Європарламенту.

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...