Топ Новини

До Тимошенко у СІЗО допустили представників Європейського комітету

30 листопада 2011 в 11:00
Екс-прем'єр-міністра Юлію Тимошенко у Лук'янівському СІЗО відвідали представники Європейського комітету з питань запобігання катуванням. Про це повідомляє прес-служба партії «Батьківщина».
tymoshenko.jpg
ridus.ru

За словами захисника екс-прем'єра Сергія Власенка, зустріч тривала більше двох годин.

«Делегацію очолив голова комітету Летіф Гусейнов. Разом з ним був ще один представник комітету і медичний експерт, який має зробити свої висновки щодо стану здоров'я Ю.Тимошенко», - сказав С.Власенко.

Він підкреслив, що цей візит Європейського комітету був позачерговим. При цьому представники комітету стали першими європейцями, допущеними у СІЗО до Ю.Тимошенко.

«Делегація змогла зустрітися з екс-прем'єром завдяки тому, що згідно з Європейською конвенцією має мандат на вільне відвідування затриманих. Разом з тим, представники комітету були шоковані тим, що досі суд жодного разу не дав дозволу на зустріч з Ю.Тимошенко ані українським, ані європейським політикам, ані навіть тим членам родини Тимошенко, які не є її захисниками», - повідомив С.Власенко.

«Окрім того, європейці були неприємно вражені тією "показухою", яку влаштувала пенітенціарна служба. Саме напередодні цього візиту Юлію Тимошенко вночі терміново перевели у медсанчастину, а власне зустріч проходила у приміщенні, в якому навіть не вивітрився запах свіжої фарби», - сказав С.Власенко.

За його словами, делегація отримала повне уявлення про умови утримання і стан здоров'я Ю.Тимошенко і незабаром має оприлюднити свій офіційний висновок.

Європейський комітет з питань запобігання катуванням, нелюдському, чи такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню - це спеціальний орган Ради Європи, який шляхом здійснення інспекцій перевіряє поводження з ув'язненими особами з метою посилення, у разі необхідності, захисту таких осіб від катувань чи нелюдського або такого, що принижує їхню гідність, поводження чи покарання.

Нагадаємо, вчора представники Європейського комітету з питань запобігання катуванням відвідали екс-міністра МВС Юрія Луценка.

 

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...