До травня Україна повинна показати Євросоюзу, як працює над реформами

1 березня 2013 в 08:37

Для підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, Україна до травня повинна буде продемонструвати активну роботу в певних напрямках, але не завершення всіх реформ.

Для підписання угоди про асоціацію з ЄС в поточному році Україна повинна продемонструвати чітку роботу на певних векторах реформ до початку травня 2013 року, а не завершені дії за цими напрямками. Про це заявив міністр юстиції Олександр Лавринович в ефірі Першого національного каналу.

"У нас немає вимог. У спільній заяві зафіксовані ті питання, які повинні бути вирішені Україною для того, щоб Вільнюський саміт був успішним", - сказав він.

"Мова йде про те, що до першої половини травня необхідно продемонструвати бажання, рішучі дії і прогрес у певних напрямках. Мова не йде про те, що має бути завершено саме до початку травня. Мова йде про те, що має бути видно, що активно і чітко йде робота в певних векторах", - підкреслив міністр.

За його словами, зокрема, не ставиться питання про те, яким чином має виглядати виборче законодавство.

"Що стосується типу виборчої системи - це право кожної країни, в тому числі й України. Тому ніяких питань, як має виглядати виборче законодавство, в якій формі - не ставиться. Сформульовано пропозицію вивчити доцільність кодифіцікації виборчого законодавства", - сказав міністр.

При цьому він підкреслив, що зміни у виборчому законодавстві обов'язково будуть, але поки рано говорити про те, якими вони будуть. "На це питання дадуть відповідь члени парламенту, коли будуть приймати зміни. А ми запропонуємо такі зміни, які будуть відповідати точним пропозиціям, наданим нам ОБСЄ", - додав Лавринович.

Як повідомлялося, Київ чекає підписання Угоди про асоціацію з Євросоюзом, яке буде включати створення зони вільної торгівлі, на саміті " Східного партнерства " у листопаді 2013 року у Вільнюсі.

У ЄС теж озвучили таку можливість, проте звернули увагу української сторони на необхідність здійснення низки реформ. Зокрема, мова йде про вдосконалення виборчого законодавства, вирішення питань, пов'язаних з вибірковим правосуддям, проведення реформ в рамках порядку денного асоціації.

Угоду про асоціацію Україна - ЄС було парафовано сторонами у 2012 році. Технічну звірку проекту Угоди вже завершено, і, згідно з практикою, сторони здійснюють офіційний переклад документа на українську мову і мови країн-членів ЄС, після чого його чекає підписання та ратифікація.

Читайте також:

Посол ЄС назвав звільнення Луценка одним з очікуваних результатів саміту у Брюсселі

Азаров вирішив зайнятися реформою виборчого законодавства після розблокування Ради

Україна і ЄС парафували Угоду про асоціацію

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...