«Дніпропетровських терористів» звинуватили у невдоволенні ладом, що існує в Україні

29 листопада 2012 в 20:04
Сукачов і Федоряк створили терористичне угрупування восени 2010 року. Бомби готували в домашніх умовах. Після вибухів у Дніпропетровську розміщували свої вимоги до влади про виплату 4,5 млн доларів на інтернет-сайтах.
terakt-dnepropetrovsk.jpg
gorod.dp.ua

Обвинувачені у вибухах в Дніпропетровську Віктор Сукачов і Віталій Федоряк були незадоволені суспільно-політичним ладом, що існуючє в Україні, і не згодні з проведенням в Україні Чемпіонату Європи з футболу.

Мова про це йде в обвинувальному висновку у справі про вибухи у Дніпропетровську, оприлюдненому в ході судового засідання Індустріального райсуду Дніпропетровська.

Згідно з висновком, оприлюдненим представниками держобвинувачення, В.Сукачов і В.Федоряк у вересні 2010 року створили терористичну групу, метою якої були скоєння в Україні терористичних актів - вибухів у низці міст.

В.Сукачов і В.Федоряк займалися плануванням, підготовкою і здійсненням терористичних актів на території України в період з вересня 2010 року по 31 травня 2012 року.

За даними слідства, за цей час вони виготовляли вибухові речовини і вибухові пристрої, проводили випробування виготовлених ними вибухових речовин і вибухових пристроїв; визначали місця закладки вказаних вибухових пристроїв, здійснювали терористичні акти на території України і здійснювали відправку на адресу органів державної влади і юридичних осіб листів та інтернет-повідомлень з погрозами здійснення терористичних актів у разі невиконання їхніх вимог про передачу грошей.

В обвинувальному висновку сказано, що перший замах на здійснення терористичного акту був скоєний Сукачовим і Федоряком 11-12 серпня 2011 року біля будівлі Дніпропетровської облради.

Всю інформацію для виготовлення саморобного вибухового пристрою у домашніх умовах впродовж січня-серпня 2011 року Сукачов і Федоряк отримували з інтернету. Потім, придбали у торгівельних точках Дніпропетровська необхідні хімічні речовини і компоненти, з яких виготовили вдома у Федоряка вибуховий пристрій з хімічними детонаторами.

"В ніч з 11 на 12 серпня 2011 року Сукачов В.В. і Федоряк В.В. біля входу в парк ім. Глоби приєднали хімічні детонатори до вибухового пристрою, чим запустили і забезпечили незворотній процес приведення в дію вибухового пристрою і заклали вибуховий пристрій в урну для сміття біля будівлі Дніпропетровської обласної ради. Через допущені технічні прорахунки при виготовленні вибухового пристрою, вибуху не сталося, а вибуховий пристрій вранці 12.08.2011 було вилучено з урни разом з іншим сміттям працівниками комунальних служб і вивезено на звалище. Таким чином, Сукачов В.В. і Федоряк В.В. здійснили замах на скоєння злочину - терористичного акту", - йдеться в обвинувальному висновку.

Підготовку до терактів 12-13 жовтня у Харкові і Дніпропетровську Сукачов та Федоряк почали у серпні-вересні 2011 року, для чого виготовили 8 вибухових пристроїв з хімічними детонаторами. Згідно з домовленостями, 5 вибухів у центрі Харкова мав здійснити Сукачов, а Федоряк повинен був здійснити 3 вибухи у центрі Дніпропетровська.

На початку жовтня 2011 року Сукачов, діючи спільно з Левом Просвірніним, який був помічником при здійсненні терактів у Харкові, перевезли вибухові пристрої у будинок Сукачова. "12 жовтня 2011 року Сукачов В.В., перевіз 5 саморобних вибухових пристроїв до Харкова, де активував детонатори до вибухових пристроїв, чим почав і забезпечив незворотній процес приведення в дію останніх. Далі Сукачов В.В. заклав вибухові пристрої в урни для сміття на Лопанській набережній, а також біля приміщення лікарні Консультаційна поліклініка у Харкові. Також в урни були поміщені листи до органів державної влади з вимогою передачі млн. і погрозами здійснення нових терористичних актів у разі невиконання вимог терористів. Вказані вибухові пристрої вибухнули, відповідно, близько 23:30 12 жовтня 2011 року і близько 0:40 13 жовтня 2011 року. Жертв не було".

"12 жовтня 2011 року ввечері Федоряк В.В. прийняв рішення про добровільну відмову від здійснення трьох терактів у Дніпропетровську і не повідомивши про це Сукачова В.В., переніс 3 саморобні вибухові пристрої до сміттєвого бака і викинув, не привівши у бойову готовність", - сказано в обвинувальному висновку.

Підготовка до теракту у Запоріжжі йшла за таким самим планом. 21 жовтня, приїхавши до Запоріжжя, Сукачов і Федоряк активували пристрій і заклали його у вічко камери схову в приміщення супермаркету Сільпо ЗАТ ФоззіГруп, розміщеному на першому поверсі будівлі торгівельного центру України. В результаті в цей же день стався вибух. Постраждалих не було, завдано значного майнового збитку юридичній особі - ЗАТ Фоззі Груп. Там же ними було залишено лист з погрозами здійснити нові вибухи у разі не передачі їм EUR 5 млн.

Для здійснення терористичного акту 15-16 листопада у Дніпропетровську Сукачов і Федоряк виготовили 2 саморобні вибухові пристрої з хімічними детонаторами до них.

Один з вибухових пристроїв Сукачов привів у бойовий стан, приєднавши до нього хімічний детонатор, і близько 18:00 15 листопада заклав його у бетонну урну для сміття біля будівлі торгівельного центру ЦУМ по проспекту Карла Маркса, 52, у Дніпропетровську. 16 листопада 2011 близько 00:03 стався вибух, що викликав загибель одного чоловіка, спричинення легких тілесних ушкоджень жінці і значний майновий збиток підприємцеві.

У свою чергу Федоряк того ж дня 15 листопада 2011 року, порушуючи спільний план з Сукачовим, переніс у Дніпропетровську другий саморобний вибуховий пристрій до урни для сміття біля будинку № 65 по проспекту Маркса, і добровільно відмовившись від здійснення теракту і не повідомивши про це Сукачова, викинув в неї саморобний вибуховий пристрій, не приводячи у бойову готовність, а Сукачову повідомив, що саморобний вибуховий пристрій не спрацював внаслідок технічних прорахунків у його конструкції.

Вранці 16.11.2011 саморобний вибуховий пристрій був вилучений з урни разом з іншим сміттям працівниками комунальних служб і вивезений на звалище.

"16.11.2011 після здійснення вибуху Федоряк В.В. і Сукачов В.В. на інтернет-сайті Коментарі (www.comments.ua), з ноутбука Сукачова В.В. залишили повідомлення з погрозами здійснити нові вибухи у разі невиконання їхніх вимог, викладених у листі, який вони залишили 21.10.2011 на місці вибуху в Запоріжжі", - йдеться в обвинувальному висновку.

Вранці 27 квітня 2012 року Сукачов і Федоряк, в лісопосадці біля готелю Вітрило підготували до вибухів чотири вибухові пристрої з хімічними детонаторами.

Після цього Сукачов заклав вибухові пристрої в урни для сміття на зупинках трамваю по маршруту № 1 по проспекту Маркса, 70 і 85, а Федоряк у громадських місцях по вул. Столярова, 1, і по проспекту Маркса, 101. З 11:47 до 12:55 у центрі Дніпропетровська прозвучало 4 вибухи, в результаті яких тяжкі тілесні ушкодження отримали чотири людини, пошкодження середньої тяжкості - 3, легкі тілесні ушкодження у 30 осіб. Майновий збиток склав: 13 автомобілів і 4 трамвайні вагони.

"При цьому посібником здійснення Сукачовим В.В. і Федоряком В.В. вищезгаданого терористичного акту був знайомий Сукачова В.В. - Дмитро Рева, який, діючи умисно і за вказівкою Сукачова В.В., 27.04.2012, покинувши своє робоче місце, у період здійснення вибухів знаходився в районі проспекту Маркса у Дніпропетровську, де спостерігав за реакцією правоохоронних органів і громадськості на скоєні вибухи, і вищезгадану інформацію повинен був у разі потреби передавати виконавцям терористичних актів Сукачову В.В. і Федоряку В.В., аби останні могли координувати свої подальші дії. Просвірнін Л.В, діючи, як помічник злочинних дій Сукачова В.В. і Федоряка В.В., для ускладнення встановлення їх особистостей співробітниками правоохоронних органів, придбав стартовий пакет мобільного зв’язку який того ж дня передав Сукачову В.В. і Федоряку В.В. для анонімного зв’язку з СБУ, з метою отримання ,5 млн. від держорганів влади України і направлення погроз здійснення повторних терористичних актів", - сказано в обвинувальному висновку.

Сторона звинувачення так само заявила, що 27 квітня після закладки 4-х саморобних вибухових пристроїв у центральній частині Дніпропетровська Федоряк і Сукачов надіслали поштою лист для СБУ і МВС з погрозами скоїти нові вибухи у разі не передачі їм ,5 млн.

"28.04.2012 на інтернет-сайті Коментарі, з ноутбука, який належав Сукачову В.В., розмістили повідомлення з погрозами здійснення нових вибухів у разі невиконання їхніх вимог, викладених у листі, направленому поштою. 03.05.2012 з Дніпропетровська направили з ноутбука Сукачова В.В., на електронну поштову скриньку менеджера по рекламі ЗАТ ФоззіГруп мережа Сільпо лист з погрозами скоїти нові вибухи у супермаркетах у разі непередачі керівниками ЗАТ ФоззіГруп їм $ 400 тис., і вибухи у інших місцях у разі непередачі їм державними органами влади ,5 млн. Подібні листи відправлялися Сукачовим В.В. і Федоряком В.В. 11.05.2012, 14.05.2012, 21.05.2012, 29.05.2012", - йдеться у завершальному звинуваченні.

Сторона звинувачення продовжить оголошення обвинувального вироку 4 грудня о 14:00.

Як повідомлялося, обвинувальний висновок містить 407 сторінок.

Як повідомлялося, організаторам теракт загрожує довічним ув'язненням, а співучасникам від 7 до 12 років.

Читайте також:

Дніпропетровських терористів викрили в роботі на Партію регіонів

Один із «дніпропетровських терористів» написав Януковичу про свою невинність

«Дніпропетровський терорист» заявив про тиск і вимагає суду присяжних

Прокуратура пояснила голодування «дніпропетровського терориста» бажанням схуднути (ВІДЕО)

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...