Топ Новини

Держветслужба: Російське м'ясо небезпечне для України

17 січня 2012 в 14:36
Поганий контроль над російським м'ясом загрожує Україні та іншим сусіднім державам африканською чумою.
myaso_meat_kolbasa__DSC3133.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Державна ветеринарна та фітосанітарна служба України вважає, що система контролю при продажу у роздріб м'яса у Росії в умовах боротьби з африканською чумою загрожує епізоотичному благополуччю України.

"На думку українських фахівців, такий стан справ створює умови для подальшого поширення захворювання по території Росії, погрожуючи при цьому епізоотичному благополуччю сусідніх держав", - йдеться у повідомленні служби за підсумками зустрічі голови Держветслужби Івана Бісюка і заступника глави Россільгоспнагляду Євгена Непоклонова.

Зокрема, особливе занепокоєння українських ветеринарів викликає відсутність у Росії єдиної системи наскрізного контролю обігу харчової продукції, що включає в себе контроль безпеки при передпродажному зберіганні, контроль умов реалізації торговельними мережами, а також контроль утилізації харчових відходів.

Окрім цього, І.Бісюк відзначив, що його відомство, яке проходить реорганізацію, забезпечуватиме ефективний контроль по всьому виробничо-технологічному ланцюжку - від поля і до кінцевого споживача. Він також запропонував Є.Непоклонову направити в Україну групу російських експертів для вивчення особливостей роботи оновленої Держветслужби.

Як відомо, санлікар Росії Г.Оніщенко раніше заявив, що російська санітарна служба, можливо, буде змушена піти на обмеження ввезення з України аграрної продукції.

Після чого Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що Г.Оніщенко повинен вибачитися перед Україною.

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...