Топ Новини

Держобвинувачі попросили перенести розгляд касації у «газовій справі»

12 липня 2012 в 07:53
Держобвинувачі Юлії Тимошенко попросили перенести розгляд касації у «газовій справі» до отримання висновку судмедекспертизи її здоров'я. Прокурор наголосила, що в даний час судово-медична експертиза ще не завершена, а заяву екс-прем'єра про те, що вона наполягає на розгляді касації без її участі, "не можна приймати як факт".
tymoshenko.jpg
tymoshenko.ua

Представник держобвинувачення на розгляді касації захисників екс-прем'єра Юлії Тимошенко на вирок у «газовій справі» Оксана Дрогобицька просить Вищий спеціалізований суд перенести розгляд справи до отримання висновку судмедекспертизи (СМЕ) здоров'я екс-прем'єра.

Відповідне клопотання прокурор заявила на початку засідання в четвер. "Я заявляю клопотання про оголошення перерви до отримання висновку судмедекспертизи", - сказала прокурор.

Головуючий суддя Станіслав Міщенко на початку засідання поінформував, що начальник Качанівської виправної колонії Харкова направив до суду розписку Тимошенко про те, що вона належним чином поінформована про засідання, а також заяву екс-прем'єра з вимогою розглядати касацію за її відсутності.

Потім представник держобвинувачення почала заявляти клопотання. Під час її виступу присутні в залі депутати висловили свою незгоду з позицією прокуратури колективним муканням. Міщенко зробив всім присутнім в залі зауваження і попередив, що в разі повторення подібного видалить всіх із зали і залишить тільки учасників процесу.

Мотивуючи своє клопотання, Дрогобицька підкреслила, що представники захисту екс-прем'єра постійно апелюють до європейських стандартів і в даному випадку необхідно дати можливість Тимошенко реалізувати своє право бути присутньою на засіданні. "Я вважаю, що на цій стадії ми не можемо вважати, що засуджена Тимошенко має можливість повною мірою користуватися своїм правом", - сказав прокурор.

При цьому вона підкреслила, що в даний час судово-медична експертиза, яка повинна встановити стан здоров'я Тимошенко, ще не завершена, а заяву екс-прем'єра про те, що вона наполягає на розгляді касації без її участі, не можна приймати як факт. "Я вважаю, що зараз продовжувати розгляд касації без інформації про дійсний стан здоров'я Тимошенко неможливо", - сказала Дрогобицька.

Тим часом, захисники Тимошенко виступають категорично проти задоволення цього клопотання.

В даний час триває обговорення заявленого держзвинувачення клопотання.

Як повідомлялося, це третє засідання суду з розгляду касації. 15 травня Вищий спецсуд переніс слухання справи у зв'язку з необхідністю участі Тимошенко в засіданні, а також ознайомленням учасників процесу з низкою документів. 26 червня суд також оголосив перерву в засіданні, оскільки не завершилася судмедекспертиза здоров'я екс-прем'єра.

Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року, 9 травня була вона переведена в ЦКЛ № 5 для проходження курсу лікування.

Читайте також:

Розгляд касації у «газовій справі» затягують, щоб не можна було звернутися до Євросуду, — Яценюк

Кучма: Тимошенко сидить через проблеми у відносинах з Ющенком

Захист Тимошенко буде скаржитися до Євросуду незалежно від рішення з касації

Вирок Тимошенко у газовій справі замінять звинуваченням у вбивстві Щербаня, — Власенко

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...