Держдума Росії повернула прямі вибори губернаторів

25 квітня 2012 в 14:23
В законі про прямі вибори губернаторів висування кандидатів пов'язане з великими складнощами. До кінця року вибори можуть пройти у трьох регіонах Росії.
gosduma_RF_2.jpg
er.ru

Держдума РФ прийняла у третьому, остаточному читанні закон про прямі вибори губернаторів. За ухвалення закону висловилися 237 із 450 депутатів, 83 проголосували проти, таких, що утрималися, не було. Решта депутатів не голосували.

Відповідно до закону, допуск самовисуванців на вибори залишається на розсуд регіональних законодавців. Тим, хто самостійно вирішив висунутися на губернаторський пост, доведеться зібрати від 0,5% до 2% підписів мешканців регіону (на розсуд місцевої влади).

Президент РФ буде на власний розсуд проводити консультації з самовисуванцями і кандидатами від партій.

У законі передбачено «муніципальний фільтр» - необхідність будь-якого претендента на губернаторське крісло зібрати 5-10% нотаріально завірених підписів муніципальних депутатів з не менш ніж 75% муніципальних утворень регіону. Необхідний відсоток підписів муніципальних депутатів визначить влада регіону. Голосувати депутату дозволяється тільки за одного кандидата.

На виборах буде два тури, переможцем буде вважатися кандидат, який набрав більше 50% голосів.

Закон набуде чинності після схвалення Радою Федерації. Це може сталося 1 червня 2012 року. Таким чином, у Новгородській, Брянській, Амурській областях вибори губернаторів можуть пройти вже у жовтні.

Читайте також:

Путін висунув Медвєдєва на пост голови «Единой России»

Медвєдєв виступив із прощальною промовою: У Росії спостерігаються ознаки застою

Російська опозиція подала заявку на «Марш мільйонів»

Журналісти підслухали перемовини Медвєдєва з Обамою: Я все передам Володимиру (відео)

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...