Депутатську недоторканність розгляне вже наступний склад Ради

6 вересня 2012 в 07:58
Згідно з регламентом Верховної Ради, прийняття змін до Конституції парламент не може розглядати на останній сесії. Тому питання про депутатську недоторканність розгляне вже наступний склад Ради.
Rada_knopkodav 212.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Законопроект про внесення змін до Конституції України, що стосується гарантії недоторканності народних депутатів, який вже був розглянутий в Конституційному суді, буде включений до порядку денного українського парламенту наступного скликання.

Як заявив голова Верховної Ради Володимир Литвин на ранковому засіданні парламенту в четвер, 6 вересня, парламент отримав висновок КС України 27 серпня 2012 року, що стосується конституційності закону про внесення змін до Конституції про гарантії недоторканності народних депутатів. Він підкреслив, що згідно з регламентом Верховної Ради, прийняття змін до Конституції України парламент не може розглядати на останній сесії.

За словами Литвина, згідно з законом «схвалення і подальший розгляд змін до Конституції України включається до порядку денного сесії новообраної Верховної Ради України без голосування».

- Конституційний суд дозволив обмежити недоторканність депутатів

Як повідомлялося, КСУ визнав таким, що відповідає вимогам ст.157 і 158 Конституції, законопроект про внесення змін до Основного закону, що передбачає обмеження депутатської недоторканності.

Законопроект пропонує вилучити з Конституції ч.1 ст.80, відповідно до якої «народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність», а ч.3 цієї статті викласти в редакції: «Народний депутат України не може бути без згоди Верховної Ради затриманий чи заарештований до набуття законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього».

Ініціатори законопроекту - народні депутати Верховної Ради Віктор Янукович та Олександр Лавринович.

Парламентські вибори пройдуть в Україні 28 жовтня.

Читайте також:

В КСУ роз’яснили, що нинішня Рада депутатську недоторканність не скасує

КСУ не дозволив зняти недоторканність з президента і суддів

Рада відмовилася зняти недоторканність з себе і з Януковича

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...