Депутати запропонували заборонити колишнім агентам КДБ обіймати керівні посади

5 жовтня 2012 в 14:03
У Верховній Раді зробили ще одну спробу провести в Україні люстрацію - виявити серед чиновників колишніх агентів КДБ і заборонити їм на п'ять років обіймати керівні посади.
rada_2.jpg
ZN.UA

Опозиційні депутати Іван Заєць, Ярослав Джоджик і Андрій Давиденко зареєстрували у Верховній Раді законопроект «Про люстрацію».

Проектом закону пропонується обмежити на термін п'ять років заняття «керівних посад в органах законодавчої, виконавчої та судової влади, правоохоронних органах в Україні посадових осіб, які співпрацювали з оперативними працівниками колишнього КДБ СРСР до 1991 року як агент, резидент чи інший негласний нештатний співробітник».

Законопроектом пропонується провести обов'язкове опитування працівників органів законодавчої, виконавчої, судової влади, а також працівників правоохоронних органів на предмет співпраці з спецслужбами СРСР і спецслужбами інших держав.

Якщо керівні працівники свідомо приховають факт співпраці «зі спецслужбами, каральними органами СРСР» законопроектом дається право поставити питання про їхнє звільнення.

Законопроект N11287
на сайті Верховної Ради.

Читайте також:

Опозиція пообіцяла Януковичу імпічмент, а чиновникам — люстрацію

«Громадянська позиція» затвердила п’ять принципів об’єднання опозиції

Парламент Грузії одноголосно прийняв закон про люстрацію, а також заборону фашистської і комуністичної символіки

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...