Депутати вирішили, що не потрібно контролювати СБУ

31 травня 2011 в 10:29
Верховна Рада відхилила законопроект №2951 про контроль Верховної Ради над Службою безпеки України.

Автор законопроекту, народний депутат від БЮТ Олександр Скибінецький зазначив, що відновлення рішенням Конституційного Суду України від 30.09.10 №20-рп/2010 дії норм Конституції України у редакції 1996 року і фактичне повернення до президентської форми правління порушило збалансовану систему «стримувань і противаг» на користь виконавчої гілки влади, яку нині очолює президент України.

Внесені Законом №2592-VI від 07.10.10 зміни до закону України «Про службу безпеки України» фактично нівелювали парламентський контроль за діяльністю СБ України, що не відповідає міжнародним зобов'язанням України та положенням закону «Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави», який прийнято відповідно до рекомендацій Ради Європи.

Положення законопроекту було спрямовано на оновлення контрольної функції парламенту за діяльністю Служби безпеки України, дотримання нею законодавства України, наголошується в пояснювальній записці до документа.

Проте лише 51 депутат проголосував за даний законопроект. Не підтримали депутати і направлення проекту на доопрацювання. Таким чином, Верховна Рада відхилила законопроект.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...