Депутати ПР хочуть звільнити міністрів від обов'язку особисто представляти законопроекти

1 грудня 2011 в 09:25
Провладні депутати пропонують не змушувати міністрів або їхніх заступників у обов'язковому порядку доповідати в Раді законопроекти Кабміну - їх занадто мало і вони і без того дуже зайняті. При тому, що на неухильному дотриманні цієї норми наполягає спікер Володимир Литвин: зокрема цю ініціативу він назвав "не найкращою".
rada-2.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Так, депутат від Партії регіонів Володимир Толстенко пропонує Верховній Раді виключити зі ст. 27 закону "Про Кабінет міністрів" норму, що зобов'язує членів Кабміну особисто доповідати у парламенті урядові законопроекти. Текст відповідного законопроекту №9512 вчора було оприлюднено на сайті ВР.

Документ передбачає виключити із законодавства імперативну норму про те, що урядові законопроекти в Раді повинні представляти або члени Кабміну, або заступники міністрів (за погодженням з прем'єр-міністром), пише «Коммерсантъ-Украина».

"У зв'язку зі скороченням керівного складу міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та істотного збільшення навантаження на керівництво члени Кабінету міністрів не завжди мають можливість особисто доповідати урядові законопроекти. Як наслідок, Кабінет міністрів неодноразово звертається до Верховної Ради щодо заміни посадових осіб, які повинні їх представляти", - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Нагадаємо, неодноразове доповідання в Раді урядових законопроектів не уповноваженими особами послужило причиною публічного конфлікту між керівництвом парламенту і Кабміну у вересні.

Так, спікер Володимир Литвин кілька разів у доволі жорсткій формі вимагав від прем'єр-міністра дотримання законодавства у частині доповідання урядових законопроектів членами Кабінету міністрів, а також їх присутності у Раді по п'ятницях. Окрім того, В.Литвин висловив невдоволення не найкращою якістю законопроектів, що надходять до Ради з Кабміну.

Зокрема, у своєму листі Миколі Азарову від 23 вересня В.Литвин констатував, що "останнім часом доповідачі урядових законопроектів безпідставно замінюються на осіб, які не є членами уряду або його уповноваженими представниками". "У разі визначення доповідачами осіб, які не можуть ними бути, розгляд таких документів буде відкладено, а проекти із заздалегідь визначеними невідповідними доповідачами буде повернуто суб'єктам права законодавчої ініціативи", - погрожував спікер.

Вчора В.Литвин сприйняв ініціативу «регіонала» В.Толстенка з іронією, назвавши її "не найкращою". "Виходячи з цієї логіки, варто було б відразу внести законопроект про те, що закони в Україні приймає уряд - тоді це будуть декрети, як колись", - сказав він.

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...