Депутати запропонували денонсувати договір про нерозповсюдження ядерної зброї

Поділитися
Депутати запропонували денонсувати договір про нерозповсюдження ядерної зброї
Україна приєдналася до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї у 1994 році, разом з підписанням Будапештського меморандуму, який повинен був гарантувати їй безпеку.

Народні депутати від фракцій "Батьківщина" та "УДАР" внесли до Верховної Ради проект закону про денонсацію Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року.

Проект закону внесли народні депутати Сергій Каплін (УДАР), Валентин Королюк та Олександр Чорноволенко (обидва - "Батьківщина"). Тексту законопроекту або інших супровідних документів на сайті парламенту поки немає.

Парламент України від 16 листопада 1994 р. прийняла закон "Про приєднання України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1 липня 1968 року" з низкою застережень, серед яких значиться, що загроза силою або її застосування проти територіальної цілісності та недоторканності кордонів або політичної незалежності України з боку будь-якої ядерної держави, так само, як і застосування економічного тиску, спрямованого на те, щоб підкорити своїм власним інтересам здійснення Україною прав, притаманних її суверенітету, "будуть розглядатися Україною як виняткові обставини, які поставили під загрозу її найвищі інтереси".

Цей закон набирав чинності після надання Україні ядерними державами гарантій безпеки, оформлених шляхом підписання відповідного міжнародного договору.

5 грудня 1994 року був підписаний так званий Будапештський меморандум - міжнародний договір між Україною, США, Росією і Великобританією про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Угода містить пункти, що надають Україні гарантії її суверенітету і безпеки.

Договір про нерозповсюдження ядерної зброї - багатосторонній міжнародний акт, розроблений Комітетом з роззброєння ООН з метою поставити міцну перепону на шляху розширення кола країн, що володіють ядерною зброєю, забезпечити необхідний міжнародний контроль за виконанням державами взятих на себе за Договором зобов'язань з тим, щоб обмежити можливість виникнення збройного конфлікту з застосуванням такої зброї.

Схвалений Генеральною асамблеєю ООН 12 червня 1968 і відкритий для підписання 1 липня 1968 року в Москві, Вашингтоні та Лондоні. Набув чинності 5 березня 1970 після здачі на зберігання ратифікаційних грамот державами-депозитаріями (СРСР (підписав 1968), США (1968), Великобританія (1968), а також 40 іншими країнами. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі