Депутатам запропонували зайнятися правами курців і скасувати заборону куріння в кафе

1 лютого 2013 в 15:34

Приватні ресторани, бари і кафе можуть бути повністю або частково орієнтовані на обслуговування курців. Те ж саме стосується і спеціальних закладів - сигарних клубів.

Курение
Депутатам запропонували зайнятися правами курців

В українських ресторанах і кафе знову можуть дозволити куріння, але в спеціально відведених місцях. Відповідний законопроект, спрямований на відновлення прав курців, про внесення змін до закону зареєстрував у парламенті позафракційний депутат Лев Миримський, повідомляє його прес-служба.

Повна заборона на куріння, за пропозицією автора, має стосуватися закладів державної та комунальної форми власності.

У той же час, приватні ресторани, бари і кафе можуть бути повністю або частково орієнтовані на обслуговування курців. Те ж саме стосується і спеціальних закладів - сигарних клубів.

"У разі якщо суб'єкт господарської діяльності надає ресторанні послуги і організовує дозвілля винятково споживачів, що палять, на його вході повинна бути розміщена інформація: "Обережно. Дозволяємо куріння. Куріння шкодить Вашому здоров'ю!", - повідомляє прес-служба депутата.

Якщо ж розважальний заклад не обмежує коло відвідувачів, воно повинно мати окреме приміщення для курців, оснащене витяжною вентиляцією і не суміжне з приміщенням головного входу.

"Не можна палити у ліфтах, на дитячих майданчиках тощо. Це логічно і справедливо. Не розумію, чому в кафе не можна? Люди приходять в кафе, щоб розслабитися, скоротати час, поїсти, випити каву і покурити. Позбавляти людей вибору - це в якомусь сенсі все одно, що руйнувати основи демократичної культури", - упевнений Миримський.

"А що, якщо вегетаріанці почнуть друкувати страхітливі графічні зображення з розчленованими трупами тварин на ковбасі?" - додав він.

У пояснювальній записці автор зазначає, що в Україні немає абсолютної заборони на оборот тютюнових виробів і їхнє вживання. При цьому держава поповнює бюджет за рахунок надходжень від акцизного збору.

"У таких умовах, переслідування та обмеження прав на дозвілля і відпочинок курців, які не порушують прав інших на чисте повітря, є не тільки неетичним з боку держави, але і порушує конституційні принципи", - упевнений нардеп.

При цьому зміни до закону не скасовують адміністративного покарання у вигляді штрафів за паління у громадських місцях.

Нагадаємо, 16 грудня 2012 року набув чинності закон щодо посилення обмежень на куріння в громадських місцях. Закон розширює перелік місць, де палити заборонено, зокрема, забороняє палити в приміщеннях закладів ресторанного господарства.

Читайте також:

Курильню у Верховній Раді ніхто не закривав

Юристи порадили українцям доносити на курців в ресторанах

Антитютюновий закон у дії: у кафе прибрали попільнички, клієнти йдуть геть

З сьогоднішнього дня заборонено палити в ресторанах і нічних клубах

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...