Топ Новини

Чубаров: Переговори щодо Криму матимуть результат, якщо Росія візьме в них участь

12 березня 2016 в 13:15

На думку голови Меджлісу, Росію потрібно змусити сісти за стіл переговорів.

Рефат Чубаров
Чубаров виступає проти "нескінченних" поступок стосовно Криму

Будь-який діалог стосовно деокупації Криму матиме результат, якщо Росія візьме в ньому участь, чого у Кремлі не хочуть, заявив у розмові з DT.UA голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, ця тема активно обговорювалася у кулуарах засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною і Турецькою Республікою, яке пройшло напередодні.

"Моя "кулуарна" робота полягала в тому, щоб донести до наших партнерів думку: не слід виходити тільки з того, що з участю Росії можливий результат за короткий час, і зводити це в абсолют. Бажання залучити до діалогу Росію не має спонукати одну сторону до нескінченних компромісів за рахунок власних поступок. Треба шукати механізм, який змусить Росію сісти за стіл переговорів. Треба змусити Росію стати учасником діалогу про деокупацію Криму", - заявив Чубаров.

Читайте також: Україна і Туреччина об'єднають зусилля для деокупації Криму

"Що ж до "Женеви плюс", то коли зайшла мова про можливість у цьому форматі вести діалог з багатьма зацікавленими сторонами, зокрема Радою Європи й іншими міжнародними організаціями, я попросив слова, щоб акцентувати увагу учасників засідання Стратегічної ради на такому важливому моменті. Зрозуміло, багатосторонній діалог щодо Криму потрібен, і для цього слід створювати новий переговірний майданчик. Але цей майданчик має чітко визначити мету, заради якої він створюється, — деокупація Криму. Діалог має вестися для досягнення цієї мети. Я так і сказав: потрібен не діалог заради діалогу, а діалог заради деокупації Криму. Тоді кожна сторона має визначитися — сяде вона за цей переговірний стіл чи ні", - наголосив голова Меджлісу кримськотатарського народу.

Нагадаємо, як пише Володимир Кравченко у своїй статті для DT.UA "Україна — Туреччина: союз ситуативний, а не стратегічний", хоча у спільній декларації за результатами п'ятого засідання Стратегічної ради високого рівня і йдеться про необхідність посилити координацію і договірну базу між Україною і Туреччиною у сфері безпеки, не слід покладати великі надії на широке співробітництво в цій галузі.

На його думку, сьогодні Київ і Анкара — союзники, та лише ситуативні.

Читайте повне інтерв'ю Валентини Самар з Рефатом Чубаровим "Двері до "Чорноморського клубу" для Росії мають бути зачинені до деокупації територій України, Молдови і Грузії" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

 

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...