Топ Новини

Чорновіл: Міністра Криму повинна призначати Рада республіки, а не Янукович

8 листопада 2011 в 07:04
Узгодження президентом Віктором Януковичем призначення екс-міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова головою ради міністрів доводить, що Конституція - абсолютно зайвий бюрократичний документ для нинішньої влади, заявив народний депутат, член парламентської групи «Реформи заради майбутнього» Тарас Чорновіл.

Т.Чорновіл підкреслив, що за конституційними нормами голова ради міністрів Криму призначається і звільняється Верховною Радою АРК за погодженням з президентом.

«Я думаю, що просто вже не враховується Конституція, як абсолютно зайвий бюрократичний документ для нинішньої влади. Я думаю, що потім, завтра, це трохи підправлять - хтось підкаже про некоректність подій, буде висунення, здійснене кримським парламентом, після цього Янукович поставить під ним свій підпис, і нібито попередню позицію Януковича, його фактично вже затвердження Могильова на посаді голови ради міністрів (АР Крим) буде тихенько завуальовано, ніби його не було. Але насправді черговість абсолютно зломлена», - вважає Т.Чорновіл.

Т.Чорновіл зазначив, що такі дії з боку президента - це повне руйнування самого змісту автономії і колосальна зневага до регіональної політики як такої, коли все керівництво Криму робиться «макіївським».

«Крим повинен висувати своїх людей, тільки у крайніх випадках, коли є особлива недовіра, на деякі ключові посади можуть висуватися люди, яким довіряє спеціально президент, але не інакше. Тобто тут повністю понівечено цей момент», - зазначив В.Чорновіл.

«Приймуть - не приймуть?.. Приймуть, нікуди не подінуться - тихенько приймуть, і тихенько майже одноголосно всі проголосують», - підкреслив політик.

Також Т.Чорновіл відзначив, що дуже небезпечним чинником для безпеки півострова є відносини А.Могильова з меджлісом кримських-татар - він може ввести у Крим реальні екстремістські угруповання.

«Інша річ, я дуже боюся, що А.Могильов, який вміє створювати безлад, створювати хаос і будити ненависть, розбурхує дуже небезпечний фактор - його війна проти меджлісу кримських татар, очевидно, буде впиратися на ваххабітські певні групи, з цього приводу є вже серйозні підозри. Я дуже боюся, що саме А.Могильов введе до Криму реальні екстремістські угруповання, які можуть загрожувати безпеці в майбутньому», - зазначив Т.Чорновіл.

Т.Чорновіл переконаний, що у своїй політиці на посаді голови Радміну АРК А.Могильов почне вести лінію, абсолютно протилежну лінії екс-прем'єра автономії Василя Джарти.

«Давайте пригадаємо, коли був В.Джарти, його спочатку справді не сприймали, але він вник у суть, я дуже давно його знаю, знаю з 2004 року прекрасно. Він шукав відносини, і він знімав проблеми поступово - це було важко, він був людиною досить жорсткою. Першими, кого він зробив своїми ворогами, і хто його почав з'їдати - абсолютно антидержавні сили з проросійських організацій, місцеві російські козачки проти нього хотіли робити бунти. Я думаю, що А.Могильов зараз почне вести лінію, абсолютно протилежну лінії В.Джарти», - переконаний Т.Чорновіл.

«Я думаю, що єдине, в чому він буде продовжувати з ліній Джарти - це нівелювати, і по суті, розмивати і ліквідувати місцеву кримську еліту. У чомусь, може, це й добре, хоча там, окрім бандитських еліт, були певні регіональні лідери, які мали не сепаратистський характер, а все-таки місцевий патріотизм. Я думаю, що їм і місцевому бізнесу буде дуже несолодко», - додав Чорновіл.

 

Як повідомлялося, раніше стало відомо, що президент погодив кандидатуру А.Могильова на пост глави Радміну Криму. При цьому своїм указом В. Янукович звільнив А.Могильова від крісла глави МВС.

За матеріалами: Українська правда
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...