Топ Новини

Чорнобильці та афганці незадоволені держбюджетом-2013 і готуються до акцій протесту

10 грудня 2012 в 12:39
Держбюджет передбачає скорочення фінансування всіх програм чорнобильців. Також головний фінансовий документ значно скорочує фінансування забезпечення афганців житлом.
budjet_2013.jpg
ZN.UA

Профспілки, афганці та чорнобильці готові вийти на акції протесту у зв'язку зі скороченням витрат на їхні потреби у державному бюджеті на 2013 рік.

"Сьогодні запланована зустріч голів профспілок України. Думаю, будуть якісь спільні рішення", - заявила член президії ЦК профспілок НАН України Світлана Полякова на прес-конференції 10 грудня.

За її словами, на фінансування науки у держбюджеті на 2013 рік закладено близько 2,5 млрд грн при мінімально необхідних 3,2 млрд грн. Передбачених коштів не вистачить навіть на виплату заробітної плати у повному обсязі, не кажучи про платежі за комунальні послуги, а також фінансуванні наукових розробок.

Так, НАНУ при такому фінансуванні доведеться або скоротити чисельність співробітників на 8% або піти всім складом у неоплачувану відпустку на 2,5 місяці, підкреслила вона.

Президент Всеукраїнської громадської організації "Союз Чорнобиль України" Юрій Андрєєв також заявив, що держбюджет передбачає скорочення фінансування всіх програм чорнобильців. Він нагадав, що Меморандум про співпрацю з Кабінетом міністрів, який був підписаний восени 2011 року, передбачає проведення консультацій з громадськими організаціями при прийнятті важливих документів, у тому числі закону про держбюджет.

"А таких дискусій не було, все робиться у таємниці", - підкреслив він.

Президент Спілки ветеранів Афганістану Сергій Червонописький також висловив невдоволення прийнятим бюджетом, яким, зокрема, значно скорочено фінансування на забезпечення афганців житлом.

- Бюджетное подобнострастие

При цьому керівники обох громадських організацій заявили про готовність підтримати акції протесту профспілок.

Народний депутат Олександр Присяжнюк (фракція Комуністичної партії України) заявив, що КПУ "бачить ключовим завданням допомагати громадянам самоорганізовуватися в боротьбі за соціальні та економічні права".

Він підкреслив, що фракція КПУ не голосувала за держбюджет-2013, оскільки вважає його "таким, що не виражає інтереси більшості населення".

Депутат також заявив, що фракція КПУ має намір домагатися скасування пенсійної реформи, підвищення мінімального прожиткового мінімумам, повернення грошей з офшорів, а також перегляду результатів приватизації.

Нагадаємо, Рада прийняла закон про держбюджет-2013 в цілому 6 грудня.

Проект бюджету на 2013 рік передбачає номінальний ВВП у розмірі 1 трлн 576 млрд грн, реальний ВВП на рівні 3,4% та інфляцію на рівні 4,8% (грудень до грудня).

Згідно з документом, граничний обсяг дефіциту закладено на рівні 50 млрд 432 млн грн. Зокрема, доходи бюджету прогнозуються в сумі 361 млрд 510 млн 89,1 тис. грн, у тому числі доходи загального фонду державного бюджету України — у сумі 315 млрд 224 млн 383,6 тис. грн. і доходи спеціального фонду державного бюджету України — у сумі 46 млрд 285 млн 705,5 тис. грн.

Витрати держбюджету-2013 заплановані на суму 410 млрд 660 млн 505,7 тис. грн, у тому числі витрати загального фонду держбюджету — на суму 363 млрд 649 млн 669,8 тис. грн. і витрати спецфонду держбюджету — на суму 47 млрд 10 млн 835,9 тис. грн. Таким чином, дефіцит держбюджету планується на рівні 3,2% ВВП.

Виконуючий обов'язки прем'єр-міністра України Микола Азаров уже заявив, що уряд може переглянути держбюджет-2013 за результатами першого кварталу 2013 року.

Читайте також:

Експерти Ради розкритикували проект держбюджету-2013: прогнози «викликають сумніви»


Азаров про бюджет-2013: «Абсолютно реальний»

Проект держбюджету-2013: Видатки для ГПУ збільшено на 20,7%, для МВС — на 3,3%

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...