Топ Новини

Чорнобильці Харкова слідом за луганськими почали безстрокову акцію протесту

12 вересня 2012 в 12:49
Чорнобильці висувають вимоги «виплати пенсій в повному обсязі, і всім категоріям ліквідаторів, а не тільки генералам і директорам». Протестуючі також вимагають «зняти і не розглядати» поданий до Верховної Ради «депутатом Яценком проект Соціального кодексу».
chernobylci
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Близько сотні ліквідаторів аварії на ЧАЕС з транспарантами і плакатами вийшли на площу Свободи в центрі Харкова з вимогами виконання закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Коментуючи подію, голова Всеукраїнського об'єднання ветеранів Чорнобиля Володимир Проскурін повідомив, що акція в Харкові розпочалася вчора, 11 вересня, «як і по всій Україні». За його словами, чорнобильці, як і раніше, висувають вимоги «виплати пенсій в повному обсязі, і всім категоріям ліквідаторів, а не тільки генералам і директорам». «Закон повинен виконуватися без всяких судів, а якщо суди відбулися на користь позивачів-чорнобильців, то їхні рішення повинні виконуватися», - заявив Проскурін.

Крім того, він зазначив, що у чорнобильців додалася нова вимога - «зняти і не розглядати» поданий до Верховної Ради «депутатом Яценком проект Соціального кодексу», який, як вважають чорнобильці, «об'єднує ряд законів, в тому числі« чорнобильський» і «афганський», і знищує напрацювання останніх років». «Ми бачимо в цьому порушення Конституції», - заявив Проскурін.

Він зазначив, що безстрокові акції чорнобильців триватимуть «аж до повного виконання їхніх вимог».

- У Луганську чорнобильці почали безстрокову акцію протесту

Як повідомлялося, 2 серпня народний депутат Антон Яценко (фракція Партії регіонів) зареєстрував у ВР проект Соціального кодексу (реєстр. № 11061). У пояснювальній записці до документа наголошується, що законопроектом передбачено уніфікувати систему управління фондами соцстрахування на основі створення єдиної вертикалі виконавчих органів, що повинно забезпечити: економію адміністративних витрат на здійснення фондами своїх функцій і повноважень; більш повне охоплення платників податків та підвищення рівня збору внесків соцстрахування; цільове спрямування коштів соціального страхування; спрощення відносин фондів та суб'єктів господарювання щодо реєстрації та сплати внесків і пр. Крім того, проект передбачає розширення і впорядкування системи пільг і компенсацій окремим категоріям громадян, також встановлених окремими спеціальними законами.


Читайте також:

Чорнобильці готують на осінь масштабні акції протесту


Протестні настрої українців досягли максимуму за 20 років


Афганці силою змусили мера Черкас визнати їх захисниками Вітчизни

Парламент прийняв закон, який обурив чорнобильців

Проданий протест

 

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...