Топ Новини

Членів Конституційного суду можуть притягнути до відповідальності за повернення Конституції 1996 року

29 червня 2012 в 06:48
Конституційний суд, який повернув у 2010 році Конституцію 1996 року, перевищив свої повноваження. Його члени можуть бути притягнуті до відповідальності. Зробити це може Верховна Рада за поданням президента, вважає Кравчук.
KSU_Konstituc_Sud_01_web.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Колишній президент України (1991-1994), голова Конституційної асамблеї Леонід Кравчук допускає можливість притягнення до відповідальності членів Конституційного суду (КСУ) за повернення до Конституції у редакції 1996 року нелегітимним способом.

«А правий чи не правий Конституційний суд - це вже будуть визначати, коли будуть оцінювати Конституційний суд, і має він бути покараний або ж ні - це знову-таки - коли будуть оцінювати Конституційний суд», - заявив Кравчук в інтерв'ю «5 каналу» у четвер, 28 червня.

Відповідаючи на уточнююче питання про те, хто буде оцінювати, він сказав: «Я думаю, що це може зробити за законом Верховна Рада за поданням президента».

- Мусіяка: Рішення членів КСУ про скасування політреформи варто розглянути з позиції Кримінального кодексу

Кравчук нагадав, що «Конституцію 1996 року повернули через Конституційний суд, і це повернення було неправомірним з точки зору виконання повноважень Конституційним судом».

«КСУ не має повноважень приймати, повертати Конституцію або здійснювати над нею будь-які дії. Змінювати Конституцію має право тільки Верховна Рада», - підкреслив він.

Разом з тим, він упевнений, що, не дивлячись на неконституційний спосіб повернення, чинна на сьогоднішній день Конституція є легітимною.

«Конституція була прийнята в 1996 році легітимним способом, і ця Конституція сама по собі за текстом не є нелегітимною», - підкреслив він.

Нагадаємо, що КСУ 1 жовтня 2010 року зазначив прийняті у кінці 2004 року зміни в Конституцію, повернувши розширені повноваження президенту України.

Читайте також:

Тільки кожен восьмий українець вірить, що нова Конституція покращить ситуацію у країні


Конституційна реформа: більшість українців хочуть поміняти не Конституцію, а владу

Зміни до Конституції будуть приймати на референдумі

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...