Член ЦВК: Конституційний суд позбавив закордонних українців права голосу

5 квітня 2012 в 19:37
Конституційний суд порушив один з основоположних принципів виборчого права громадян, закріпленого в Конституції, - принцип рівності виборчого права.

Заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера вважає, що визнання Конституційним Судом неконституційним віднесення закордонних виборчих дільниць на виборах Верховної Ради до одномандатних (мажоритарних) округів на території Києва порушує принцип рівності виборчих прав громадян.Про це він сказав журналістам після засідання ЦВК.

Зі слів Магери, у такий спосіб українці, які перебувають за кордоном, були позбавлені права голосувати на виборах за мажоритарними округами.

Тим самим, на його думку, КС порушив один із основоположних принципів виборчого права громадян, закріпленого в Конституції - принцип рівності виборчого права, який передбачає, що кожен виборець має однакову кількість голосів на виборах.

"З цього рішення Конституційного Суду випливає, що ті виборці, які проживають в Україні, мають два голоси - один при голосуванні за так званим списком... і один голос в одномандатному мажоритарному виборчому окрузі. Водночас виборець, що проживає за кордоном, має лише один голос - за пропорційною частиною, тобто за списком кандидатів у загальнодержавному виборчому окрузі. Про яку рівність конституційних прав громадян можна говорити, коли КС своїм рішенням встановив нерівність?" - поцікавився Магера.

Як повідомлялося, у четвер, 5 квітня, Конституційний суд України визнав неконституційним положення закону про вибори народних депутатів, згідно з яким зарубіжні виборчі дільниці включаються до складу одномандатних округів на території Києва.

Читайте також:

Конституційний суд позбавив 400 тисяч закордонних українців права проголосувати за мажоритарників

Шаповал: Що б ми не робили з Конституційним судом, це буде нагадувати перестановку меблів в борделі

ЦВК буде чекати рішення Конституційного суду для початку нарізки округів

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...