Топ Новини

Через змішану систему виборів Рада може залишитися без жінок

31 травня 2012 в 09:48
Через змішану систему виборів у Верховній Раді може скоротитися кількість жінок-депутатів, прогнозують у ЦВК. При пропорційній виборчій системі набагато легше на законодавчому рівні встановити умови для появи більшої кількості жінок у парламенті.
portfel 16_02_Rada_16.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Змішана система виборів може призвести до зменшення числа жінок-депутатів у Верховній Раді. Про це заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера.

«На жаль, умови до зменшення є, оскільки з'являється мажоритарна складова, і половина депутатів обирається у мажоритарних округах», - сказав заступник голови ЦВК.

Він також зазначив, що при пропорційній виборчій системі набагато легше на законодавчому рівні встановити умови для появи більшої кількості жінок у парламенті.

«При мажоритарній складовій це зробити важче, оскільки виборців не можна змусити проголосувати за того чи іншого кандидата», - сказав він.

Він зазначив, що законодавець «може поставити вимогу політичній партії, щоб, наприклад, в мажоритарних округах із 225 кандидатів по 20% було представників іншої статі серед висунутих партією кандидатів».

«На жаль, виборче законодавство і, зокрема, закон про вибори народних депутатів, питання гендерної рівності не піднімає», - сказав він.

За його словами, це питання зачіпає лише законопроект виборчого кодексу, в якому відображені моменти квотування представників двох статей, проте «немає політичної волі взагалі навіть його обговорювати, я не кажу приймати».

Раніше народний депутат (НУ-НС) Ірина Геращенко заявляла, що в нинішній Верховній Раді представлено лише 8% жінок.

«Якщо політичні партії не будуть сприяти участі у виборах жінок-кандидатів (шляхом введення добровільних квот), то рівень представництва жінок не тільки істотно не підвищиться, а може і далі знизитися», - вважає вона

Згідно з новим законом про вибори народних депутатів, 250 парламентаріїв будуть обрані за партійними списками і ще 250 - за мажоритарними округами. Верховну Раду нинішнього скликання обрано за пропорційною системою, тобто за партійними списками.

Читайте також:

ЦВК створила 33,6 тис. виборчих дільниць

Центрвиборчком нарізав виборчі округи

У Венеціанській комісії немає претензій до рішень Конституційного суду щодо закону про вибори

Вибори в Раду залучать в Україну з офшорів мільярд

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...