Через санкції ЄС Білорусь посилить охорону кордону з Україною

18 квітня 2012 в 11:54
Через санкції з боку Європейського союзу Білорусь переглядає свої підходи до організації охорони кордонів. Пріоритет буде віддано контролю за в'їздом до Білорусі, тоді як раніше зусилля щодо забезпечення прикордонної безпеки на в'їзд і виїзд були розподілені рівномірно.
484991.jpg
obozrevatel.com

Для посилення охорони ділянки кордону з Україною, з метою запобігання контрабанді і напередодні футбольного чемпіонату «Євро-2012» туди перекидається частина сил і засобів органів прикордонної служби з західної та північно-західної ділянок кордону.

Враховуючи ситуацію, що склалася, і виходячи зі своїх можливостей, білоруське прикордонного переходить до здійснення охорони кордону за таким самим принципом, яким керуються країни-сусіди.

«Таку річ, як кордон, політизувати небезпечно, але зараз нас поставили в такі умови. Будь-які санкції у першу чергу відбиваються на кордоні. Раніше ми дуже багато роботи робили за наших західних колег, що дозволяють собі страйкувати. Найчастіше вони тільки отримували від нас інформацію про те, що ми когось не пропустили, запобігли ввезенню на їхню територію чогось. З санкціями вони потрапили у свою ж пастку. Тому що зараз питання безпеки кордону доведеться переглядати з урахуванням наших реальних можливостей і працювати, як працюють вони, - на в'їзд. При цьому, звичайно, свої питання безпеки на кордоні на виїзд з країни прикордонного відомства буде забезпечувати в повному обсязі», - заявило джерело у прикордонному відомстві Білорусі.

У прикордонному відомстві також зазначили, що саме у країнах-сусідах створені такі умови і можливості, завдяки яким «цікава» контрабанда з Білорусі, - наприклад палива та тютюнових виробів.

За даними представництва Євросоюзу у Мінську, за останні 10 років Єврокомісія на здійснення проектів у сфері управління кордонами в Білорусі виділила більше 50 мільйонів євро. У найближчі роки на ці цілі планується витратити ще близько 40 мільйонів євро.

Нагадаємо, 23 березня на засіданні у Брюсселі голови МЗС 27 країн ЄС схвалили нові санкції проти Білорусі.

У січні 2011 року Європарламент прийняв резолюцію про заборону в'їзду в Європу білоруським чиновникам, суддям та керівникам силових структур, причетним до розгону демонстрації після виборів президента Білорусі 19 грудня. Протягом року санкції були неодноразово розширені.

Читайте також:

У відповідь на санкції ЄС, Лукашенко не буде випускати з країни опозиціонерів

Білорусь не поверне послів країн ЄС через нові санкції

Росія вважає санкції ЄС до Білорусі безвихідним шляхом

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...