Чехія надала чоловікові Тимошенко «міжнародну охорону», а не «політичний притулок»

11 січня 2012 в 17:58
Чехія заперечує політичну складову в наданні чоловіку екс-прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко Олександру Тимошенко притулку. Відповідну заяву оприлюднено сьогодні на офіційному сайті посольства Чехії в Україні.

«Журналісти, коментатори і представники деяких офіційних установ в Україні в своїх запитаннях і коментарях неточно подають інформацію, що О.Тимошенко отримав у Чеській республіці так званий «політичний притулок». Наголошуємо, що Чеська Республіка не надає «політичного притулку», але ... надає біженцям міжнародну охорону, в тому числі і в формі «притулку», - йдеться в повідомленні.

У відомстві також підтверджують, що О.Тимошенко 6 січня 2012 отримав притулок у Чехії, про який просив за кілька місяців у передбаченому законом адміністративному порядку.

У посольстві Чехії відзначають, що питання надання притулку не розглядаються урядом республіки, і він ніколи не обговорював випадок О.Тимошенко, «як неточно подається у ЗМІ». Також у відомстві підкреслюють, що республіка не має жодного зв'язку з публічними виступами, особистою чи професійною діяльністю осіб, які отримали притулок у Чехії.

У відомстві підкреслюють, що не мають інформації про причини подачі заяви О.Тимошенко, про хід адміністративного процесу і про причини прийняття рішення. «Такою інформацією в Чеській Республіці володіє лише Міністерство внутрішніх справ, яке, відповідно до закону та міжнародним конвенціям, не має права розголошувати їх третій стороні», - йдеться в заяві посольства.

Нагадаємо, напередодні О.Тимошенко заявив, що попросив політичний притулок у Чехії одразу ж після приїзду в країну, близько двох місяців тому.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...