Частина сирійських повстанців перейшла на бік Асада

27 вересня 2012 в 07:50
У Сирії група повстанців прийняла рішення припинити збройну боротьбу проти режиму президента Башара Асада і повернутися в урядову армію.
siriya.jpg
cuamckuykot.livejournal.com

Кілька офіцерів повстанської «Сирійської вільної армії» заявили про свій перехід назад під крило лояльних Башару Асаду сил. Військові оголосили про свій розрив з озброєною опозицією і відмову вести боротьбу проти правлячого режиму. Відповідну заяву зробив на зустрічі опозиційних сил командир угрупування, капітан Халед Абдель Рахман аль-Замель.

За його словами, повстанці мають намір співпрацювати з міністерством національного примирення. Він і його соратники вважають, що проблеми, які стоять перед Сирією, неможливо вирішити військовим шляхом, вбиваючи безневинних людей.

«Ми всі сирійці, ми відкидаємо революцію, яка починається з пролиття крові», - підкреслив капітан, закликавши інших повстанців також відмовитися від повстання.

У вересні 2012 року повстанська Вільна армія Сирії запропонувала винагороду в розмірі млн за видачу «живим або мертвим» президента країни Башара Асада. Військові оголосили про свій розрив з озброєною опозицією і відмову вести боротьбу проти правлячого режиму.

Так звана Сирійська вільна армія, яку вважають бойовим крилом сирійської опозиції, сама по собі складається, зокрема, з дезертирів, які втекли після початку в країні конфлікту з регулярною сирійською армією.

«Ми оголошуємо про свою відмову від ведення збройної боротьби, переконавшись у тому, що використання зброї сирійцями проти сирійців не вирішує пережиту зараз країною кризу», - заявив на форумі від імені декількох військовослужбовців, що порвали з озброєною опозицією, полковник Халед аз-Залема, начальник «військової ради» СВА на півдні Сирії.

Сирійські військовослужбовці, які раніше дезертирували і вступили до СВА, визнали свою помилку і, за словами Халеда аз-Залема, повертаються під командування сирійської урядової армії, закликаючи всіх своїх колишніх товаришів по зброї наслідувати їхній приклад і «повернутися в обійми батьківщини».

У роботі форуму беруть участь п'ять внутрішніх опозиційних партій, а також ряд рухів громадянського суспільства.

Учасники конференції закликали режим президента Башара Асада і збройну опозицію до «негайного припинення насильства під арабським і міжнародним контролем». На форумі було також заявлено, що «бажані зміни» не можуть бути нав'язані сирійському народові ззовні, свою долю він повинен вирішувати самостійно.

Протистояння лояльних Асаду сил і повстанців у Сирії триває з весни 2011 року. За оцінками правозахисників, за цей час у Сирії загинули не менше 20 тисяч осіб.

На нещодавньому засіданні міністрів закордонних справ Ліги арабських держав президент Єгипту Мухаммед Мурсі закликав усіх, хто може вплинути на «деспотичний» режим у Дамаску, вимагати припинити кровопролиття в країні і перейти до мирної демократії.

Прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що Асад стоїть на чолі терористичного режиму, якщо допускає масове вбивство свого цивільного населення.

Читайте також:

Сирійський генерал-утікач розповів про готовність Асада застосувати хімічну зброю

Сирійські повстанці пообіцяли млн за Башара Асада — живого чи мертвого

Іран визнав, що допомагає Асаду

 

За матеріалами: Лента.ру , ,
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...