Топ Новини

Cценарії для України: Захід врятує Київ або програє Путіну – Die Welt

8 вересня 2014 в 18:02

Німецький оглядач описує три можливі варіанти розвитку подій в Україні.

АТО
Cценарії для України: Захід врятує Київ або програє Путіну
Ситуація в Україні сильно залежить від позиції, яку займе Захід в російсько-українському конфлікті. Або ж США і ЄС переможуть, рішуче виступивши на боці Києва, або ж матимуть серйозні проблеми безпеки, дозволивши Володимиру Путіну захопити Україну.

Про це сьогодні на сторінках Die Welt пише Річард Інгерсолль. Автор наводить три сценарії, згідно з якими, на його думку, може розвиватися конфлікт на Сході України.

Перший сценарій закінчується перемогою Путіна. Це станеться, якщо ЄС, а особливо Німеччина, стане на бік Росії і змусить президента України Петра Порошенка погодитися на так званий мирний план Путіна і "федералізацію".

"Після цього регіони на півдні і сході України формально залишаться у складі країни, але потраплять під сильний вплив Москви. Промисловість цих регіонів занепаде через відсутність підтримки з боку решти України. В цей же час ФСБ час від часу провокуватимуть тут збройні сутички під гаслами боротьби з "фашизмом", - пише автор.

Курс Україну на зближення з ЄС збережеться. Однак Кремль докладе зусиль, щоб в Києві керував проросійський уряд. Врешті решт, європейські націоналісти, такі як права популістка Марі Ле Пен у Франції, скасують санкції проти Росії і укладуть угоду про співпрацю ЄС з Кремлем.

Росія, у свою чергу, розіграє український сценарій у країнах Балтії. НАТО не відреагує на цю агресію. А націоналісти в ЄС приймуть рішення, що території конфлікту, де живуть росіяни, повинні відійти Росії.

Згідно з другим сценарієм, конфлікт заморозиться і затягнеться на довго. Це станеться в тому разі, якщо переговорів про статус окупованих території на Донбасі не відбудеться. Росія тоді закріпиться у захоплених містах. Вступ України в НАТО і ЄС буде відкладено на невизначений термін.

Військові дії при цьому зупиняють, однак сутички час від часу спалахують на підступах до Маріуполя чи Дніпропетровська. В цей же час, у Києві націоналісти і ліберальні сили боротимуться за владу. Жодних економічних і політичних реформ не відбудеться.

Путін, у свою чергу, використає цей заморожений конфлікт, щоб контролювати політику всередині Росії, а також стримувати Захід.

Третій сценарій передбачає поразку Москви, яка станеться через дуже жорсткі санкції. Російська економіка настільки постраждає, що це викличе повстання еліт в Росії проти Путіна.

Цьому також сприятиме розвінчання міфу про вигідність союзу з Китаєм. Росія стане периферією Пекіна. Також серед росіян посилиться невдоволення через все більше кількість солдатів, які загинуть в Україні.

На фоні такого тиску Путін погоджується на право України вступити в ЄС і НАТО за умови, що Альянс не розмістить на її території систем ПРО і свої військові бази. Після цього, Київ і Кремль підпишуть угоду "про дружбу", яка закріпить тісні економічні зв'язки між Росією і Україною.

Раніше газета New York Times писала, що ЄС і США повинні озброїти Україну або здатися разом з нею.

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...