Топ Новини

Бжезинський: Україні заважає наблизитися до ЄС низький рівень патріотизму політичної еліти

30 травня 2012 в 19:26
Політична еліта в Україні стурбована власним збагаченням, а не наближенням країни до стандартів Європи. Зближення з Росією становить велику загрозу для незалежності України, впевнений Бжезинський.

Екс-радник колишнього американського президента Джиммі Картера з національної безпеки Збігнєв Бжезинський вважає, що Україні заважає наблизитися до ЄС низький рівень патріотизму вищої політичної еліти. Про це він сказав у середу, 30 травня, в ході відеоконференції, організованої Інститутом світової політики.

Зокрема, відповідаючи на запитання, в чому головна проблема того, що Україна не змогла наблизитися до ЄС, Бжезинський сказав: «Без будь-яких конкретних імен я можу сказати, що проблема полягає в тому, що надзвичайно низький рівень патріотизму в політичних еліт. Високі політичні еліти більше стурбовані власною заможністю, власним багатством і наслідком цього ми бачимо хаотичні зв'язки та відсутність стратегічної осі для України».

Він також зазначив, що демократичні держави не тримають за гратами своїх колишніх політичних керівників.

«Стандарти благодійності повинні бути в Україні повсюдно важливими ... І я можу сказати, що президент Янукович, при великій повазі до нього на Заході, тоді приємно здивував, як він працював стабільно і правильно, орієнтувався між Заходом і Росією, але переслідування особистих ворогів - це зіпсувало», - сказав Бжезинський.

На його переконання, країна, яка має політичних ув'язнених, не може претендувати на асоціацію з ЄС.

Бжезинський також вважає, що в Україні впродовж 20 років незалежності поступово втрачається якість національного лідерства.

За словами Бжезинського, Україна при нинішньому президенті вплуталася в ту політику, яка зменшує незалежність України від Росії і водночас зменшує можливість для України стати частиною Європи.

«Це становить велику загрозу для вашої незалежності», - додав він.

Читайте також:

Партія в російські шашки на "великої шахівниці"

Бжезинський запропонував перенести Раду Європи зі Страсбурга до Києва

Бжезинський: Євразійський союз - це ностальгія, яка не має зв'язку з реальністю

Бжезинський: Україна може грати дуже важливу історичну роль

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...