БЮТ: Позбавлення Бандери звання Героя – особисте рішення Януковича

14 січня 2011 в 12:31
В Блоці Юлії Тимошенко та партії «Батьківщина» вважають визнання недійсним указу президента про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері політичним, а не юридичним рішенням. Про це заявила прес-служба БЮТ.

В Блоці Юлії Тимошенко та партії «Батьківщина» вважають визнання недійсним указу президента про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері політичним, а не юридичним рішенням. Про це заявила прес-служба БЮТ.

«Цілком очевидно, що це - особисте рішення Віктора Януковича, і він лише прикривається судовою системою, яка сьогодні знаходиться під повним контролем президента та його адміністрації. Скасування указу про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері є прямим порушенням передвиборчої обіцянки Януковича про мораторій на ідеологічні питання, які роз’єднують суспільство», - сказано у заяві.

На думку БЮТ, Янукович намагається таким чином відволікти увагу громадян з соціальних та економічних проблем на історичні питання.

«Водночас в БЮТ та партії «Батьківщина» вважають, що скасування Януковичем указу про присвоєння звання Героя України Степанові Бандері жодним чином не вплине на роль та місце Бандери в українській історії», - підкреслюється у заяві.

Нагадаємо, в середу, 12 січня 2011 року, прес-служба президента повідомила про те, що указ про присвоєння провідникові Організації українських націоналістів Степану Бандері звання Герой України визнано недійсним.

Пізніше у ВАСУ пояснили, що касації на рішення Донецького апеляційного адміністративного суду про скасування указу третього президента Віктора Ющенка щодо присвоєння Степану Бандері звання Героя України не розглядалися Вищим адміністративним судом, і ВАСУ не призупиняв дію рішення цього суду. Таким чином, на даний момент воно набуло законної сили.

2 квітня 2010 Донецький окружний адміністративний суд визнав протиправним і таким, що підлягає скасуванню указ про присвоєння Бандері звання Героя України. У ході судового засідання позивач у справі адвокат Володимир Оленцевич заявив, що згідно із законодавством України звання Героя України може отримати тільки громадянин України, яким Бандера ніколи не був.

Варто відзначити також, що в даний час Оленцевич домагається скасування присвоєння головнокомандувачу Української повстанської армії у 1942—1950 роках Роману Шухевичу звання Героя України.

Теги Політика
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...