«БЮТ-Батьківщина» запропонувала Раді розширити права опозиції

3 липня 2012 в 07:52
У разі прийняття запропонованих поправок парламентська опозиція отримала б небувалі до цього повноваження. Проте шанси на позитивну оцінку у документа невисокі.
_byut7.jpg
byut.com.ua

Член фракції "БЮТ-Батьківщина" Гарегін Арутюнов вніс на розгляд парламенту проект закону "Про внесення змін до закону "Про регламент Верховної Ради"". Депутат запропонував доповнити закон про регламент низкою статей, якими закріплюються права парламентської більшості і опозиції, а також організаційно-правові основи їхньої діяльності, пише «Коммерсант-Украина».

Необхідність прийняття документа Арутюнов пояснив тим, що чинним регламентом не передбачена можливість формування і функціонування парламентської більшості. "Проте 19 жовтня 2010 року розпорядженням голови Верховної Ради Володимира Литвина був незаконно створений секретаріат парламентської більшості "Стабільність і реформи"", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Слід зазначити, що в разі прийняття запропонованих поправок парламентська опозиція отримає небувалі до цього повноваження. Зокрема - першочергове право вибору посад голів парламентських комітетів, у веденні яких знаходяться питання бюджету, організації діяльності Ради, свободи слова та інформації, соціальної політики, охорони здоров'я, науки та освіти, судочинства, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з організованою злочинністю і корупцією, прав людини. За опозицією також пропонується закріпити посади перших заступників голів у комітетах, які очолять представники більшості. Крім того, законопроект надає опозиції право на призначення голови Рахункової палати, уповноваженого Ради з прав людини, а також по одному представнику до складу Конституційного суду, Вищої ради юстиції та Нацради з питань телебачення і радіомовлення.

Обговорення законопроекту Арутюнова парламентський комітет з питань регламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Ради призначив на 4 липня. Щоправда, шанси на позитивну оцінку у документа невисокі. "За запропонованими нормами проглядається зацікавленість лідерів конкретних політичних сил, - заявив глава комітету, член фракції Партії регіонів Володимир Макеєнко. - Я запропонував восени написати новий регламент і отримав підтримку всіх членів комітету. Нам потрібно забути про стовідсоткову партійну систему та врахувати, що в наступному парламенті 225 депутатів будуть мажоритарниками".

Голосування на виборах народних депутатів відбудеться 28 жовтня, ЦВК має встановити офіційні результати виборів до 12 листопада і оприлюднити їх у газетах «Голос України» і «Урядовий кур'єр» не пізніше, ніж через п'ять днів після прийняття рішення про результати голосування, тобто не пізніше 17 листопада.

Вибори пройдуть за змішаною системою - половина депутатського корпусу буде обрана за партійними списками, інша половина - в мажоритарних округах.

Читайте також:

Об'єднана опозиція в свої списки на виборах «тушок» брати не буде

До Верховної Ради потрапляють 4 партії, Тягнибок — на межі прохідного бар’єру

Опозиція прийшла до Ради в чорних футболках з Тимошенко (фото)

«БЮТ-Батьківщина» внесла до Ради законопроект про скасування «харківських угод»

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...