«БЮТ-Батьківщина» внесла до Ради законопроект про скасування «харківських угод»

1 червня 2012 в 09:54
Опозиція скористалася рішенням Конституційного суду, що дозволяє депутатам вносити законопроекти про денонсацію міжнародних договорів на розгляд Ради, і зареєструвала в парламенті проект закону про скасування угоди, що продовжує перебування Чорноморського флоту Росії на території України.
chernomorskiy_flot.jpg
x3m-slider.org.ua

Член фракції «БЮТ-Батьківщина» у Верховній Раді Володимир Яворівський запропонував парламенту денонсувати угоду між Україною і Росією з питань перебування Чорноморського флоту Росії на території України. Про це йдеться у законопроекті №10548, зареєстрованому в Раді 1 червня.

Текст проекту поки відсутній на сайті парламенту.

Нагадаємо, Конституційний суд України визнав неконституційним закон про внесення змін до регламенту Верховної Ради, згідно з якими народні депутати України не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародного договору України.

Парламентарії у своєму зверненні просили визначити відповідність Конституції закону «Про внесення зміни до регламенту Верховної Ради України» від 11 січня 2012 року, згідно з яким народні депутати не мають права вносити на розгляд парламенту законопроекти про денонсацію міжнародних договорів України.

До внесення цієї зміни парламентарії були суб'єктами права законодавчої ініціативи щодо законів про денонсацію міжнародних договорів України.

Читайте: Конституційний суд дозволив депутатам ініціювати скасування «харківських угод»

Ключовою метою прийняття закону про позбавлення депутатів права вносити законопроекти про денонсацію міжнародних договорів опозиціонери вважають бажання влади не допустити скасування угоди щодо Чорноморського флоту.

Раніше опозиційні парламентарії неодноразово реєстрували в Раді законопроект про денонсацію угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України.

21 квітня 2010 року, президенти Росії та України — Дмитро Медвєдєв і Віктор Янукович — в результаті переговорів у Харкові домовилися продовжити термін перебування російської бази у Криму на 25 років, починаючи з 2017 року, коли закінчується дія нинішньої угоди, з правом її продовження ще на п'ять років. Влада пояснила таку угоду домовленістю «Газпрому» і «Нафтогазу» про пільгові ціни (знижки) на газ для України.

Дана угода була ратифікована Радою 27 квітня 2010 року.

Читайте також:

Більшість українців не хочуть бачити Чорноморський флот у Севастополі

Путін: Росія не планує виводити флот із Севастополя

Азаров: ЧФ РФ у Криму впливає на політику України як Гібралтар на політику Іспанії

Ми самі відчинили ворота, ми самі...

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Loading...
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...